Whatsapp nedir?

Whatsapp messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp'ı "Messenger" gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdeki arkadaş listenizi değil, telefon rehberinizi kullanıyor olması. Whatsapp'ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarlarımızda kullandığımız anlık sohbet servislerinden farkı, sürekli açık olması.

Uygulama kapalı dahi olsa mesajlar sunucuda depolanıyor. Anlık bildirim özelliği açıksa anında karşı tarafa iletiliyor. Whatsapp çoklu platform desteği sayesinde İphone, BlackBerry, Android ve Ovi kullanıcılarını tek bir yerde toplayabiliyor. Whatsapp'ın kötü yönlerinden biriyse uygulamanın ücretli olması.

WhatsApp uygulaması hangi telefonlara yüklenebilir?

Android, BlackBerry, iphone ve Nokia’nın Akıllı Telefonlarına yüklenebilmektedir.

WhatsApp uygulaması nasıl kullanılır?

Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı açtığınız zaman size Cep telefonu numaranızı soracak ve doğrulayacaktır. Ardından rehberinizde bulunan kişileri kontrol eden uygulama, WhatsApp’ı kullanan arkadaşlarınızı listeleyerek karşınıza sunuyor. Bu adımdan sonra, bu arkadaşlarınızla anlık olarak sohbet edebilirsiniz. Birden çok arkadaşınızla birlikte grup sohbeti yapabilir yada fotoğraf, video, müzik vb. gönderebilirsiniz.

Dış bağlantılar

Whatsapp Programı Resmi İndirme Sayfası

Yorumlar

Yağmur Düzgün 24.12.2016
Gerçekten de tam istediğim bir bilgi. Çok teşekkür ederim. Sayenizde haftalık kompozisyonunu yapabildim...
Cevapla

Yorum ekle

Vazgeç