Pop-up nedir?

İnternet'in hızla gelişmesiyle birlikte artık neredeyse internetsiz ev bulabilmek mümkün olamamaktadır. İnternet'in bu kadar hızlı gelişmesiyle internet teknolojileri ve web siteleride hızla gelişmektedir. Eskiden az miktarda olan websiteleri, teknoloji'nin gelişmesiyle birlikte aynı hızda artmaktadır.

Websiteleri'nin çok büyük bir kısmı internet mecrasından gelir etme amacıyla bulundukları için ve reklam pastasından pay kapabilmek, daha çok para kazanabilmek adına her zaman yeni reklam tekniklerini ortaya çıkarmışlardır. Bu tekniklerden biride Pop-up'tır. Başbelası diye nitelendirebileceğiniz nitelikte bir reklam çeşidi olan Pop-up'lar neredeyse web sayfalarını gezinemez hale getirmektedirler.

Bir siteye girdiğiniz zaman asıl site açıldığında onunla birlikte açılan istenmeyen reklam pencerelerine pop-up denilmektedir. Teknoloji'nin gelişmesiyle birlikte bu sorunu çözmek için pop-up engelleyici programlar hatta web tarayıcı plugin'leri çıkmıştır.

Pop-up'lar ayrıca bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım yüklemek amacıylada kullanılmaktadır. O yüzden mutlaka pop-up engelleyiciler kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Günümüz antivirüsleri pop-up engelleme işini yardımcı programlara ihtiyacınız kalmadan engelleyebilmektedir.

Yorumlar

Selim 20.10.2018
Çok çok teşekkürler(tşkler)
Cevapla
Mehmet 22.01.2017
Teşkkurler
Cevapla

Yorum ekle

Vazgeç