Itunes nedir?

Itunes farklı fonksiyonları, farklı arayüzüyle kullanıcıların kolaylıkla kurup kullanabileceği bir Apple ürünü (Yazılımı)'dır. iTunes yazılımı hem Mac hemde windows işletim sistemlerinde kullanılabilen bir uygulamadır.

Apple ürünleriyle kusursuz şekilde çalışan bu programı tüm Apple ürünlerini tercih eden kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. İlk olarak 2001 yılında ortaya çıkan bu ürünle müzik dinleyebilir, video yada film izlenebilir dahası iphone ürünlerinize müzik, resim, video, e-book, uygulama ve oyun yükleyebilir, telefonunuzun ios yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Yazımızın başında farklı fonksiyonlardan bahsederken neden böyle söylediğimizi umarım anlamışsınızdır. iTunes, ipod ve İphone ile eşzamanlanabilmesi (senkronizasyon) sayesinde dosyaların hızla aktarılması sağlanır.

iTunes Store’un iTunes'e entegre edilmesiyle birlikte uygulamalar vb. gibi ürünler tek bir yerden satın alınabilmektedir. Itunes gerçek zamanlı arama özelliği sunar bu özelliğiyle aradığınız şeyi anında bulabilmenize yardımcı olur.

Itunes ile kendinize özel çalma listeleri hazırlayabilirsiniz.

Çalma listenizden müzik CD'leri veya mp3 müzik CD'leri oluşturabilirsiniz. İçeriğinizi DVD'ye kaydedebilir, böylece müzik arşivinizin yedeğini alabilirsiniz. Müziklerinizi ağ ortamından paylaşabilirsiniz.

"iMix" özelliği sayesinde, çalma listenizi diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve diğer kullanıcıların listenize verdiği puanları görebilirsiniz. Aynı şekilde siz de başkalarının çalma listelerini görebilir ve puan verebilirsiniz. Bu sayede yeni müzikleri keşfedebilirsiniz.

Şarkıları karışık çalabilir, düzenleyebilir, şarkı ekleyebilir ve silebilirsiniz. Müzik CD'lerinizi kalitesini düşürmeden, boyutunu yarıya indirerek iPod'unuza aktarabilirsiniz. Ücretsiz şarkıları innDirebilirsiniz. Şarkıları satın almadan önce dinleyebilir, kısa örneklerini saklayabilirsiniz. Kitaplığınızda bulunan wma dosyalarını, aac biçimine çevirebilirsiniz. Kendi müzikleriniz için cd kapağı oluşturabilir, siyah beyaz veya renkli yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan 1000 radyo istasyonunda o anda ne çaldığını görebilirsiniz.

Itunes ile neler yapabiliriz?

1- Müzik dinleyebilir,

2- Özel çalma listeleri hazırlayabilir,

3- Film izleyebilir,

4- TV programlarını izleyebilir,

5- Podcast’ler dinlenebilir,

6- Cihazınıza kitaplar yükleyebilir,

7- Cihazınıza Uygulamalar kurabilir,

8- Cihazınıza Zil sesleri yükleyebilir,

9- Bilgisayarınızla cihazınızı eşzamanlayabilir,

10- Radyolar dinleyebilir ve radyo listeleri oluşturabilirsiniz.

Itunes'i nasıl kurabilirim?

Öncelikle itunes ücretsiz bir uygulamadır. Itunes öncelikle bilgisayarınıza indirmeli daha sonrada kurulumunu gerçekleştirmelisiniz. İndirme linklerini Dış bağlantılar başlığı altında bulabilirsiniz.

Programın sistem gereksinimleri şunlardır:

1- Windows XP yada Win7 işletim sistemi

2- 500 mhz Pentium sınıfında işlemci.

3- 256 MB RAM.

4- CD yazmak için CD-R veya DVD-R sürücüsü gereklidir.

5- Satın aldığınız içeriği rahat şekilde indirebilmeniz için geniş bant internet bağlantısı(DSL/Kablo/LAN) gereklidir.

Dış Bağlantılar

Itunes İndirme Sayfası

Itunes Program Görünümü

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç