iMessage nedir?

Apple iMessage bir iletişim hizmetidir. Diğer ios 5 kullanıcıları ile mesaj ve fotoğraf vb. paylaşmanın basit ve hızlı bir yoludur.

iPhone’da bir mesaj oluştururken, ios 5 alıcının iOS 5’i olup olmadığını ve iMessage’ı aktifleştirip aktifleştirmediğini otomatik olarak tespit eder. Alıcı bir iMessage aldığında bu mesaj iPhone’da yeşil yerine mavi olarak çıkar. Alıcı iOS 5’li değilse ve iMessage’i aktifleştirmediyse, normal bir metin mesajı gönderilir. iMessage ile ipad sahipleri de iOS 5’in aktif hale getirildiği diğer cihazlara mesaj gönderebilir. iMessage özelliği ayrıca grup aramalarını ve resim ve video gönderimini de mümkün kılmaktadır.

iMessage kullanıcısını nasıl anlarım?

iMessage kullanıcısının telefon numarasının telefonunuzda mutlaka kayıtlı olması gerekiyor. Mesaj bölümüne girip yeni mesaj ikonuna tıkladığınızda, kime sorusundan bir kartvizit seçiniz. Seçtiğiniz kartvizit sahibi eğer iMessage kullanıyorsa mesaj GÖNDER butonu MAVİ renkte olacaktır.

Bu mesaj tamamen ücretsiz olacak ve doyasıya mesajlaşabileceksiniz demektir. Şayet GÖNDER butonu YEŞİL renkte ise kartvizit sahibi iMessage kullanmıyor demektir. Göndereceğiniz her mesaj operatörünüze göre tarifeniz / sms paketiniz üzerinden ücretlendirilir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç