Hotmail nedir?

Microsoft; ABD merkezli, halka açık dünya'nın en iyi ve en büyük yazılım ve bilişim şirketlerinden birisidir. Kurucusu "Bill Gates" dir. Microsoft tüm dünyaya ürün ve hizmetler sunan bir şirkettir.

Hotmail; 1995 yılında Windows Live Hotmail adıyla Microsoft tarafından geliştirilen ücretsiz e-posta sağlayıcısısının ismidir.

Tarayıcı üzerinden kullanılabilen bir e-mail servisidir. 2013 yılında Microsoft'un Hotmail üzerine kurduğu Outlook ile birleştirilmiştir.

Hotmail'in tarihçesi

Hotmail, 1995 yılında "Sabeer Bhatia" ve "Jack Smith" tarafından kurulmuştur. O dönemde tarayıcı üzerinden kullanılabilinen ilk e-posta programı olan Hotmail 4 Temmuz 1996 tarihinde tamamen kullanılabilir hale gelmiştir. Hotmail ismi Jack ve Sabeer yeni servislerine isim bulmaya çalıştıkları sırada HTML harflerini çağrıştırdığı için seçilmiştir.

Aralık 1997'de 8,5 milyon kullanıcıya sahip olan Hotmail, 400 milyon Amerikan Dolarına Microsoft'a satımıştır. İki yıl sonra, Şubat 1999'da Hotmail 30.5 milyon üyeye ve 17 farklı dil desteğine sahip konuma gelmiştir. 2007'de MSN Hotmail adı altında hizmet veren servis adı Windows Live Hotmail olarak değiştirilmiştir.

Hotmail'in özellikleri

1. Güvenlidir.

2. Sade bir tasarıma sahiptir.

3. Kullanışlıdır.

4. Ücretsizdir.

5. Ücretsiz 5 GB depolama alanı sunmaktadır.

6. POP3 desteği bulunmaktadır.

7. Mail programlarıyla mail hesabı yönetilebilmektedir.

Hotmail üyelik paketleri

1. MSN Hotmail Free; Ücretsiz sürümdür. 5 GB depolama alanı sağlar.

2. MSN Hotmail Plus; 10GB depolama alanı sağlar yıllık 19.95$'lık bir ücreti bulunmaktadır.

3. Microsoft Office Outlook Live; Microsoft Office ile beraber gelmektedir. Yıllık 49.95 $'lık bir ücreti bulunmaktadır.

Dış bağlantılar

Hotmail Resmi İnterent Sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç