Durex nedir?

Durex 80 yıllık kalite deneyimiyle dünyanın önde gelen prezervatif markalarından biridir.

Durex ürünleri sadece cinsel yolla bulaşan hastalıkları engellemek ve aile planlamasına yönelik değil, ilişkiye daha fazla zevk katmaya ve üstün hale getirmeyi amaçlar. Durex dünyasında sınır ve engeller yoktur, cinsel yaşamınıza değer katmak için bir çok konuda ilkleri gerçekleştirmiştir. İlk elektronik test geliştiren prezervatif markası olarak, kaliteye verdiği önemi kendi kalite mührü uygulamasıyla da göstermiştir.

Durex prezervatif üretmekte 80 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Bu nedenle her bir tanesinin denenmiş ve test edilmiş bir işlemin ürünü olduğunu söylemek güvenilir olacaktır. Bu basit temel öğelerle başlar. Bu nedenle bütün prezervatiflerimiz sadece en iyi kalitedeki hammaddeleri kullanır. Daha sonra her biri elektronik olarak test edilirken sağlamlıklarını test etmek için her partiden numuneler hava ile de şişirilir.

Uluslararası standartlar bu ‘hava patlaması testinde’ bir prezervatifin 18 litre hava içerebilmesini ister. Bir Durex prezervatifi genelde patlamadan 40 litre hava tutacak kadar genişleyecektir. (Bizim sadece dünya çapındaki güvenlik kalite standartlarını karşılamayıp aynı zamanda onları aştığımızın da bir örneği.) Numune prezervatifler ayrıca sızdırmadıklarından emin olmak için suyla da doldurulur.

Tüm prezervatif tipleri dermatolojik olarak da test edilir. Aslında eğer bir numune, testlerinden herhangi birini geçmezse yaklaşık 432 000 prezervatif içeren tüm parti fabrikada kalır. Ürün testinin sınırlarını zorlamanın yanı sıra sürekli araştırma projeleri üstlenerek ürünleri geliştirmek için yeni yollar arıyor veya cinsel davranışta tamamen yeni ürün alanlarına götürebilecek yeni trendler belirliyor. Bu da bilgide sağlık bakanlıkları, hastaneler, bilim adamları, akademisyenler ve diğer cinsel sağlık mercilerinin düzenli olarak danıştığı bir altın madeni demektir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç