DM nedir?

Twitter mesajları herkese açık olmakla birlikte, sistem özel mesajlaşma imkanı da sağlamaktadır.

Bu mesajlara “direct message” (direkt mesaj) adı verilmektedir ve bu mesajlar da 140 karalter ile sınırlıdır. Bu mesajların püf noktası, DM gönderebilmek için alıcının sizi takip (follow) ediyor olması gerekir. Ancak sizin takip ettiğiniz ama sizi takip etmeyen bir kişi de size DM gönderebilir.

Bir kişiden doğrudan mesaj (DM) alabilmeniz için sizin o kişiyi takip ediyor olmanız gerekmektedir. Bir kişiye mesaj göndermek için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi takip ettiğiniz kişinin kişi kartındaki “dişli” iconu (daha fazla kullanıcı eylemi) tıklayarak oradan “Direkt Mesaj Gönder” linkini tıklamak ve mesajı yazıp “Mesaj Gönder” butonunu tıklamak.

Diğer yöntem ise Twitter ana sayfasının üst bölümünde yer alan “Mesajlar” iconunu tıklayarak “Yeni Mesaj” butonunu tıklamaktır. Karşınıza çıkan ekranda “Bir isim gir” kutucuğuna mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını yazarak doğrudan mesaj göndermeniz mümkündür. Bir gruba doğrudan mesaj atabilmeniz için ise öncelikle sizi takip eden kullanıcıları bir gruba dahil etmeniz gerekmektedir.

Nasıl DM atabilirim?

Twitterda birine mesaj atabilmeniz için o kişinin sizi takip ediyor olması gerekmektedir. Siz onu takip etmesenizde ona gizli mesaj atabilirsiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç