Call center nedir?

Call Center (Çağrı Merkezi), kurumların temasta oldukları kişi veya kurumlarla olan iletişimlerini yürüttükleri, yazılım, donanım, insan kaynakları ve iş akışlarından oluşan etkileşim merkezlerdir. Rezervasyon merkezi, yardım masası, bilgi hatları, müşteri ilişkileri gibi yapılara genel olarak verilen kapsayıcı, "şemsiye" bir isimdir. Yoğun şekilde gelen ve/ya giden telefon çağrılarının gerçekleştirildiği merkezlerdir.

Call Center terimi son zamanlarda yanlış yönlendirici bir terim halini almıştır. Call Center olarak nitelendirilebilecek merkezler artık sadece "telefon çağrısı" almıyor, aynı zamanda e-posta, fax, sms, çevirimiçi sohbet(online chat) gibi iletişim kanallarını da yönetiyorlar. Bu nedenle bu merkezler Contact Center, Customer Contact Center, Customer Interaction Center, Customer Interaction platform gibi isimlerle de ifade edilmekteler. Buna rağmen, Call Center terimi yerleşiklik açısından oldukça güçlü ve belirtilen veya ileride gelişecek olan iletişim kanallarının tamamını ifade eder bir şekilde "şemsiye" terim olmayı sürdürecektir.

Çağrı Merkezi Kurmak

Çağrı Merkezleri, Firmaların amaç ve ihtiyaçlarına göre inbound veya outbound çağrılarınızı başlatmak ve yönetmek için gereken verimliliği sağlayacak birçok özellik sunar. Çağrı Merkezleri,çağrı merkezi programı yanısıra entegre crm yazılımı içinde oto dialer dahil bu yazılımların yanısıra donanım olarakta softphone, ip telefon ve gateway gibi cihazlardan oluşmaktadır.Limitsiz ACD Kuyruklama, Limitsiz Agent, Kapsamlı Raporlama, çağrı kayıt, Gerçek Zamanlı Kuyruk Görüntüleme ve İstatistikleri, Soft-Phone,Predictive Inbound ve Outbound ve otamatik arama sahip olacağınız özelliklerden sadece bazılarıdır.Aloses Telekom Ltd.Şti. sizlere Call Center Çözümlerinde ,Donanım, yazılım, Kurulum, Uygulama-Raporlama-İyileştirme" zincirinin tüm
halkalarında size yardımcı olabilecek insan kaynağı, süreç birikimi ve teknolojiye sahiptir.

Call Center Zirvesi Nedir?

Çağrı merkezi kurmak isteyen orta ve küçük ölçekli firmalardan, yıllardır bu işe emek vermiş sektör profesyonellerine kadar çağrı merkezi ile ilgili herkesin katılabileceği, bilginin sadece alındığı değil, alışveriş edildiği ilk ve tek platformdur. Call Center Zirvesi oturumları; Zirveler, Tematik Oturumlar ve Bağımsız Oturumlar olmak üzere 3 bölümde gerçekleşir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç