ATK hotkey nedir?

ATK hotkey, Asus tarafından geliştirilen bir yazılım programıdır. Bu program bilgisayar fonksiyon tuşalarının aktif olarak kullanılmasına olanak verir. FN tuşu klavyedeki fonksiyon tuşudur. FN tuşunun tek başına işlevi yoktur. FN tuşu ile birlikte klavyedeki diğer tuşlara basarak bazı karakterlere erişebilirsiniz.  FN ile birlikte klavyeden  hangi  karakterlere ulaşabileceğiniz FN tuşunun üzerindeki, yazımındaki kullanılan yazı rengi ile klavyedeki diğer tuşların üzerinde gösterilmiştir.

ATK media nedir?

Multimedya kısayol tuşları kullanıldığında Windows Medya Center'ı açan ve windows medya center özelliklerine  bu kısayol tuşları ile kumanda etmeyi mümkün kılan araç.

ATK OSD2 nedir?

Klavye kısayollarını kullandığınızda ekranda beliren 3 boyutlu animasyonları gösteren araçtır.

ATK ACPI utility nedir?

Açılımı Advanced Configuration and Power Interface olan  ACPI, anakarta bağlı aygıtların özelliklerini yönetmek için işletim sistemi tarafından kullanılan donanım ve yazılım arabirimlerini tanımlayan bir yazılımdır. ATK ACPI utility ise aslında bir çeşit sürücüdür ve BIOS ile işletim sisteminin bilgisayarın genel güç yönetimi ile ilgili birbirleriyle haberleşmelerini başka bir deyimle birbirlerinden haberdar olmalarını sağlar.Kesinlikle kaldırmayın.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç