Astral seyahat nedir?

Astral Seyahat; Uyku halinde kişinin ruhunun bedeninden ayrılarak "beşinci boyut" denilen başka bir boyuta geçmesi ve bulunduğu yeri terk ederek farklı yerlerde dolaşmak üzere yaptığı yolculuğa ve bu farklı yerlerde meydana gelen olayları izlemesine denilmektedir.

Parapsikoloji Enstitüleri'nde incelenen duyular dışı algılamalarımız arasında en ilginçlerinden biridir. Parapsikoloji biliminin ilgilendiği dallardan biride "Astral Seyahat" tir. İnsan beyninin sırrı halen gizemini korumaktadır. Okültizm ve teozofi gibi felsefi sistemlerdede oldukça yaygın olarak kullanılan astral seyahat terimini halen kimse ispatlayamamıştır.

Astral Seyahat, Parapsikolojide bu "Beden dışı deneyim" anlamına gelen "Out of body experience (OBE)"  olarak Metapsişikte ise "Şuur projeksiyonu" olarak adlandırılmaktadır. Adına kitaplar bile yazılan Astral Seyahat'i bilim kesin bir şekilde açıklayamamaktadır.

Astral seyahat yapılmadan önce yapılması gerekenler

Astral seyahat yapılmadan önce yapılması gerekenlerden biri "Gevşeme Egzersizleri" dir. Kişi hertürlü ruhsal durumdan arınmalı sakin bir kişilik haline gelmelidir. Kişi zihnini başka şeylerle meşgul etmemeli zihnini boşaltmalıdır. Bir tablo yada herhangi bir yere bakın, sadece bakmak için değil yoğunlaşmak için bakılmalıdır.

Daha sonra telkin edici “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor. Gözkapaklarım ağırlaşıyor. Gittikçe bütün bedenimin ağırlaştığını hissediyorum.” gibi cümleleride 4-5- kez tekrarladıktan sonra gözlerinizi açın. Fakat durumunuzu kesinlikle bozmayın ve yerinizden kıpırdamayın. Artık astral seyahate hazırsınız.

Astral seyahat nerede yapılmalıdır?

Astral seyahat için en uygun ortam evdir. Burada sessiz ve rahatsız edilemeyeceğiniz bir yer bulunmalıdır. Hatta kendi odanızda yapacaksanız kapısın mutlaka kilitlemelisiniz.

Astral seyahat'e başlama

Önce ruhun seyahat edeceği yeri belirlemelisiniz.. Bedeninizden 2 m. uzaklıkta bir yerde bir koltuk önünde veya koltuk kadar belirgin aklınızda kalabilecek bir yerde ruhu seyahate hazırlamalısınız. Gözlerinizi kapatın. Kapattığınız andaki karşınıza çıkan siyah boşluğa kendinizi konsantre edin. Zihninizle kendinizin bedeninizden 1 m. kadar yükselmesini isteyin.

Sanki sizi bir güç yukarıya doğru çekiyormuş gibi hisetmeye çalışın. Ve yukarıya çekildiğinizi hissettiğiniz anda odanızda seyahati planladığınız yere gitmeyi bütün gücünüzle isteyin. Vücudunuzdan çıtırdamalar ve kulaklarınızdan çınlama sesleri ve kalp atışlarında hızlanma meydana gelecektir. Bundan sakın korkmayın. Bu çok doğaldır. Eğer korkunuzu yenemezseniz astral seyahati asla gerçekleştiremezsiniz.

Astral seyahat sırasında neler yaşanıyor?

Astral Seyahat sırasında bedenin değişik yerlerinde seğirmeler, kulakta çınlamalar ve tam ayrışma anında ise, çatırdama yada buna benzer bir takım sesler duyulabilir. Astral Seyahat yaparak bedeninden geçici bir süre ayrılanlar, başlarında geçen bu tecrübelerini genellikle birbirlerine çok benzer ifadelerle anlatmaktadırlar.

Dış bağlantılar

Astral Seyahat Tekniklerini Anlatan Kitap

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç