APS nedir?

PTT' ye ait olan Acele Posta Servisi' nin kısaltmasıdır.

Acele Posta Servisi, alıcısına en hızlı teslim edilmesini istediğiniz gönderiler için kurulmuş posta servisidir. Bu servisten yararlanılarak gönderilen maddelere Acele Posta Gönderisi kısaca “APG” denilmektedir. Yurdumuzda bu gün itibariyle illerimizin tamamında olmak üzere 3.000'e yakın işyerimizde APG hizmeti verilmektedir. Yurt içinde mektup ve kargo olarak gönderilebilen ve maksimum 30 kg. ağırlığa kadar her türlü madde APG olarak da gönderilebilir.

APG'lerde boyut sınırlaması; zarf şeklindeki gönderiler için: En az 14x9 cm. Paket şeklindeki gönderiler için: Bir kenarı yada yüksekliği 100 cm.den fazla olmamak üzere maksimum çevre uzunluğu 300 cm.

APG'ler tarifesinde öngörülen ek ücretleri ödenmek şartıyla alma haberli, ödeme şartlı ve sigortalı (değer konulmuş) olarak da postaya verilebilir.

APG'nizin ilden ile ortalama teslim sürelerini ve gönderi ücretllerini aşağıdaki Ne Zaman Ulaşır? / Ücreti Ne Kadar? butonlarına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca APG'nizin gönderi ücretini PTT merkezlerimizden kredi kartınızla ödeyebileceğiniz gibi (varsa) posta çeki hesabınızdan tahsil edilmesini de isteyebilirsiniz.

Dış bağlantılar

PTT Acele Posta Servisi

APS Gönderi Takip Sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç