Mac OS nedir?

Mac Os, İngilizce "Macintosh Operating System" kelimeleriden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe'de "Macintosh İşletim Sistemi" anlamına gelmektedir.

Mac Os; Apple cihazları olan Mac, Mocbook air vb. gibi bilgisayarlarda kullanılan Apple firması tarafından piyasaya sürülmüş bir işletim sistemidir.

Mac Os'nin kendine has özellikleri ve sistem araçları bulunmaktadır. Bir Windows işletim sistemiyle yapılabilen herşey Mac Os ilede yapılabilmektedir.

Mac Os kullananlar onu Windows'tan daha pratik olduğunu ve kullanımının daha zevkli olduğunu belirtiyorlar. Mac Os tam bir multimedya işletim sistemidir.

Mac Os'deki grafik programlarının daha hızlı olduğuda bir gerçektedir. Mac Os kullanıcıları onun Windows'tan daha kolay kullanıma sahip olduğunu belirtiyorlar.

Bir kez Mac Os kullanan birisi onu kolay kolay bırakamıyor.

Mac OS sürümleri

1. Mac OS 7

2. Mac OS 9

3. Mac OS X

Mac Os'nin diğer işletim sistemlerinden farkı nedir?

Mac Unix türevi açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Yasal olarak sadece Apple marka bilgisayarlar ile uyumludur. Windows'ta yaşanan virüs vb. , mavi ekran hataları gibi hatalara çok sık rastlanmaması. Web yazılımcıları ve Web tasarımcıları düşünülerek geliştirilmesi onu bir adım öne taşıyor.

Mac OS dezavantajı nedir?

Mac Os kullanan Apple cihazlarının fiyatlarının yüksek olması Mac Os'nin dezavantajı olarak gösterilebilir.

Dış bağlantılar

Mac Os X nedir?

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç