4g nedir?

Halen 3g teknolojisi kullanımı toplumda yaygınlaşmamışken 4g teknolojisiyle tanışır olduk. 3g teknolojisinin devamı olan 4g teknolojisi bize aynı zamanda teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğinide kanıtlıyor. 3g teknolojisi 4g teknolojisiyle yakından ilişkili olduğundan daha önce açıkladığımız 3g teknolojisinin ne olduğunu açıkladığımız "nedir ?" href="https://www.nedir.com/3g">3g nedir?" konusunada göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

4g, Dördüncü nesil kablosuz iletişim teknolojisinin adıdır. 3g teknolojisiyle akıllı telefonlardan interenete çok hızlı şekilde bağlanabiliyorduk 4g teknolojisiyle bu hız dahada artıyor. 4g teknolojisininde cep telefonlarında internet hızı 100 mbps, wifi ağlarda ise 1 Gbps'ye çıkıyor. 4G’ye bağlı lte teknolojisini ilk Japonya’da NTT DoCoMo firması 2004 yılında duyurmuştur.

4g teknolojileri nelerdir?

1. Hspa+ 21/42

2. Wimax

3. Lte

4g teknolojisinin avantajları nelerdir?

4g teknolojisi özellikle cep telefonu ile internete bağlananlar ve video seyredenler için oldukça büyük bir avantaj sağlayabiliyor. İnternette gezinme, dosya indirme ve upload etme, ses transferi gibi uygulamalarda ciddi avantajlar sağlamaktadır. 4G, genellikle büyük miktarlarda veri transferi yapıldığında önemli bir avantaj sağlıyor. Ipv6 teknolojisininde tüm nimetlerinden yararlanılmaktadır.

4g teknolojisinin dezavantajları nelerdir?

Hizmet sağlayıcılarının kota sistemleri dolayısıyla yüksek hızlı internet kullanarak sunulan kotayı çok çabuk doldurabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz bölgede 4g'nin kapsama alanına girmeyen bir yerde oturuyorsanız 4g teknolojisinden yararlanamıyorsunuz.

4g teknolojileriniden olan Lte'li cep telefonlarında 4g'nin pile büyük yük bindirdiğini 4g teknolojisini kullandığınızda bunun pilinizi sömürdüğünüde belirtelim.

Pil ömrüne önem veren kullanıcılar için 3g teknolojisi yeterli olmaktadır.

3g'nin bile yeni yaygınlaşmış olduğu ülkemizde 4g'nin yaygınlaşması uzun zaman alacağa benziyor.

Telefonların daha güçlü pillere ihtiyaçları olacak.

4g destekli cep telefonları hangileridir?

Sony Xperia SX

Htc Atrix 4g

Samsung Conquer 4G

Htc EVO 4G

Samsung Epic 4G

Htc Inspire 4G

Samsung Infuse 4G

Htc thunderbolt

Dış Bağlantılar

4g teknolojisi hız testi

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç