Zeitgeist nedir?

Zeitgeist, Almanca bir kelimedir "Zamanın Ruhu" anlamına gelmektedir. Zeitgeist bir dönemin entelektüel, kültürel, etik, politik ve belki dini atmosferini tarif etmede kullanılır. Bir anlamıyla da Zeitgeist geçmişe dönük yapılır. Yani o devrin dışına çıkmak gerekir.

Zeitgeist Hareketi nedir?

Zeitgeist Hareketi, insanların sosyal kaygıları ve genel iyilikleri için bilimsel yöntem kullanılarak, büyük bir sosyal kalkınmayı savunan, dünya çapında bir harekettir. Haraketin 16 Mayıs 2009 itibariyle yaklaşık yarım milyon üyesi vardır.

Zeitgeist günü nedir?

Zeitgeist Hareketi her yıl 15 mart'ı Zeitgeist günü olarak belirlemiştir. O gün çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Zeitgeist belgeseli nedir?

Zeitgeist belgeseli ilk yayımlandığında bomba etkisi yaratmıştı. Belgeselde Hristiyanlık dini ciddi şekilde ele alınıyor, dinin hikayeden oluştuğu ve de dinlerin para ile olan ilişkisinide inceliyordu. Belgeselin ikinci bölümündeyse 11 Eylül olaylarının Abd tarafından yaptırıldığı konusunu irdeliyordu bu belgesel oldukça fazla bir kitle tarafından izlenmiş ve ilk izlenimleri "Vay nasıl olur ! Gerçek olabilir mi ki?" şeklinde olmuştur. İzlediğiniz zaman sizdede aynı etkiyi yaratacaktır. Belgesel komplo teorisinden ileri gelsede modern sistemlere kafa tutması onların insanları sömüren bir canavar olduğunu insanlara açıklamaya çalışması gayet hoş. Mutlaka izlemelisiniz. Zeitgeist belgeselleri bugüne kadar 16,000,000 kişi tarafından izlenmiş dahada izlenmektedir. Zeitgeist belgeselinde din kavramı, Zeitgeist: Addendum belgeselindeyse ekonomi kavramı ele alınmıştır. Ayrıca belgeseller kişilere öğütlerdede bulunuluyor.

Dış Bağlantılar

web sayfası" href="http://www.thezeitgeistmovement.com/">Zeitgeist hareketi resmi web sayfası

Zeitgeist Resmi web sitesi

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç