Yükselen burç nedir?

Burç; Zodyak üzerinde yer alan on iki takımyıldıza verilen ortak addır.

Yükselen burç; Doğduğunuz anda, Güneşin doğuş istikametinde yükselen burca verilen isimdir. Bir başka şekilde tanımlamak gerekirse Doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde yükselen takım yıldıza verilen astrolojik bir terimdir.

Yükselen burç neden önemlidir?

Yükselen burç, kişinin fiziksel özelliklerini ve dışa yansıyan görünür davranışlarını, çevremizle ilişkimizi belirlediği için önemlidir. Normal burç doğduğunuz ay dönemini kapsar fakat  yükselen burç ise ortalama 2 saatte bir değişim gösterir.

Yükselen burç aynı zamanda bebeklik ve erken çocukluk döneminde hangi çevresel şartlar içinde olduğumuzu da açıklaması bakımından önemlidir.

Yükselen burçlar hangileridir?

1. Koç

2. Boğa

3. İkizler

4. Yengeç

5. Aslan

6. Başak

7. Terazi

8. Akrep

9. Yay

10. Oğlak

11. Kova

12. Balık

Yükselen burcunuzun doğru hesaplanabilmesi için gerekli bilgiler hangileridir?

1. Doğum saatinizin +/- 4 dakika

2. Bulunduğunuz şehir

3. Doğum tarihiniz

4. Cinsiyetiniz

Yükselen burç nasıl hesaplanır?

Doğduğunuz ay içinde ve hatta saatte, dünya üzerinde onbinlerce insan doğar. Sizin bulunduğunuz yere yakın yüzlerce insan doğar. Bulunduğunuz yerde ve doğduğunuz saate doğu ufkuna baktığınızda bir burç yükselir. Bu burcun doğru tespit edilmesi için doğduğunuz saatin ve özellikle doğduğunuz dakikanın da çok iyi bilinmesi gereklidir. Yükselen burcunuzun doğru tanımlanabilmesi için doğum saatinizin +/- 4 dakikaya kadar bilmek zorundasınızdır.

Bulunduğunuz şehir, cinsiyetiniz ve doğum tarihinizle birlikte Doğum haritası yardımıyla Yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz. Bazı internet siteleri bunu sizin yerinize yaparak verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yükselen burcunuzu hesaplayabiliyor.

Doğum haritası nedir?

Doğum haritası, gezegenlerin burçlar kuşağında anlık konumlarını gösteren sembolik şemadır.

Yükselen burcunun kişi hakkında verdiği bilgiler

1. Yükselen burç bizim hayata bakış açımızı anlatır.

2. Yükselen burç, 1. ev, bedenle de yakından ilgiliş olduğu için hem sağlığımızla ilgili konuları hem de fiziksel özellikleri de etkileyebilir.

3. Yükselen burç kişinin genel talihi, kişiliği ve yetenekleri hakkında da bilgi verir.

4. Yükselen burç adeta bir maske gibidir. Bizim gerçek özümüzü başta Güneş, Ay ve içsel gezegenler anlatırken, yükselen burcumuz bu özelliklerimizi nasıl ortaya koyabileceğimizi gösterecektir.

5. Yükselen burç yakın çevremizle nasıl bir uyum ve adaptasyon içinde olduğumuzu da gösterir ve özellikle birebir ilişkilerde karşımızdaki kişilerin tutumlarını ya da bizim nasıl yakın ilişkilere çekildiğimizi de anlatır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç