Wix nedir?

Wix, HTML5 tabanlı web site oluşturmaya yarayan aracı bir sitedir. Gelişmiş kodlama sistemi ile size sadece hayal gücünüzü kullanmak kalır. Çünkü siteyi tasarlamak için hiçbir kod bilmenize gerek yoktur. Her ne kadar ücretsiz olarak sunulan bir araç gibi bizlere sunulsa da, herhangi bir domaine taşımak ve reklamlar kaldırılmak istendiğinde premium paketlerden birini almak gerekir. Tabi bu premium paketlerde size hosting sağlarlar.

Wix avantajları nelerdir?

Şık tasarımlar: 12 farklı temel kategori ve benim sayamadığım kadar fazla alt kategoride yüzlerce kolayca düzenlenebilir site şablonu mevcut. Bu şablonlardan sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz şablonu seçme imkanınız var. Günümüz piyasasında bir tasarım yaptırmaya kalktığınız zaman oldukça sıkıntılı bir süreçten geçmeniz gerekiyor fakat bu şablonlar arasında kararsız kalacağınıza garanti verebilirim.

HTML5 Site düzenleme aracı: Yüzlerce şablon arasında istediğinizi seçtikten sonra işiniz bitmiyor. HTML5 Kolay site düzenleme aracını kullanarak seçmiş olduğunuz tasarım üzerinde yer alan materyalleri bir webmaster gibi kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Mobil uyumluluk: Arasında seçim yapmak zorunda kaldığınız yüzlerce tasarımın tamamı mobil uyumlu. Yani oluşturacağınız internet sitesine mobil cihazlardan giriş yapmak isteyen kullanıcılar için farklı bir tasarım gösterilmekte. Buda hem masaüstü hem de mobil ziyaretçileriniz için sorunsuz, bozulmayan bir arayüz gösterimi demektir. Ziyaretçilerinizin sitenizde kalma süresi ile doğru orantılı olan responsive tasarım özelliği tüm Wix tasarımlarında mevcut.

Elektronik Ticaret İmkanı: Oluşturmuş olduğunuz internet sitenize e-Ticaret paketi satın alarak kolay bir şekilde özelleştirilebilir çevrimiçi mağaza ekleyebilir ve satışlarınıza hemen başlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistemde kupon desteği, gönderim ve alım ayarları, ödeme seçenekleri, ayarlanabilir nakliye ve vergi oranları ve facebook entegrasyonu gibi mükemmel özellikler mevcut.

Blog ve Sosyal Medya: Blog özelliğini aktif ederek internet sitenizde kolay ve hızlı bir şekilde bloglamaya başlayabliirsiniz. Aynı zamanda yayınlamış olduğunuz yazılara facebook hesabı ile yorum yapabilme, facebook,twitter,pinterest ve google+ gibi sosyal paylaşım sitelerinin butonları, galeriler, medya elementleri ve bir blogta olması gereken bütün özellikler Wix Blog’ta mevcut.

Wix Uygulama Marketi: Gmail Adsense, Dropbox ve daha fazlasını içerisinde bulunduran 140’tan fazla uygulamaya sahip Wix uygulama marketinden dilediğiniz uygulamayı seçebilir ve kolay bir şekilde internet sitenize ekleyebilirsiniz. Bunun içerisinde iletişim formları, Dropbox, Flash öğeler, adsense reklamları, rezervasyon formları, canlı sohbet ve anket özellikleri de bulunmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu: Wix arama motoru optimizasyonu aracı ile siteniz için en doğru analizler gerçekleştirilir ve arama motorlarında üst sıraya çıkmanız için öneriler gerçekleştirilir. Site haritanız otomatik oluşturulur. Facebook open graph etiketleri ve diğer servislerin etiketleri otomatik olarak eklenir. Robots.txt, meta description,keywordsler ve noindex ayarları otomatik olarak yapılır.

Alan adı hizmetleri: Markanızı veya isminizi güçlendirmek için Wix.com’dan bir alana adı satın alarak kolay bir şekilde internet sitenizle ilişkilendirerek arkadaş çevrenize yeni internet sitenizi satın aldığınız alan adınız ile duyurabilirsiniz.

Ortam Dosya Yönetimi: Ses, video ve görüntü dosyalarınızı kolay ve ücretsiz bir şekilde barındırabilir aynı zamanda Wix’in sizin için önerdiği multimedya öğelerine göz gezdirebilirsiniz.

Destek Hizmetleri: 7 gün 24 saat teknik destek alabilirsiniz. Aynı zamanda öğreticiler ve örnekli anlatımları inceleyerek sorularınızın cevaplarına çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Toplamda 262.000 adet bilgiye sahip olan zengi bilgi bankasında sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz. Kısaca zengin servisleri, kolay araçları ile Wix ile bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz.

Dış bağlantılar

www.wix.com

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç