Viber Out nedir?

Viber Out, internet bağlantısı üzerinden ücretsiz telefon konuşmaları yapmanızı sağlayan Viber'in, Viber kullanıcısı olmayanlarla konuşma yapmanızı sağlayan özelliğidir.

Viber Out'u kullanabilmeniz için kredi satın almanız gerekiyor. Viber daha önce Haiyan Tayfunu sonrası kullanıcıların arkadaşları ve sevdikleriyle iletişime geçebilmesi için Filipinlerde Viber Out 'u işleme geçirmişti. Filipinlerden bedava çağrı sağlayabilmek için Viber, dünya çapında telcos ile anlaşma yapmıştır aynı zamanda şu şirketlerle de bağlantılıdır.

Telecom Austria, Telecom New Zealand, Hutchison, Bharti Airtel, Telecom Italia, Citic, Netvision Cellcom, Mada Communication and Omantel. Viber aynı zamanda Globe Telecom ile Filipinlerin bedava aranabilmesi için ortaklık kurmuştur.

Dünya çapında olan bu sunum ile beraber, Viber Out , kullanıcılarının dünyadaki herhangi birini düşük fiyatlardan Android, iPhone ve Masaüstü bilgisayarlardan, ileriki zamanlarda ise Windows Phone'dan arayabilmesini olanaklı kılmaktadır. Viber Out kredisi program içinden Google Play Store'dan ya da Apple App store'dan ya da Viber Masaüstünden Kredi kartı yoluyla alınabilmektedir.

Ek olarak, Viber Out diğer rekabetçi hizmetlerden daha düşük dakika başı ücretleri ve bağlantı ücretlerinin olmamasından dolayı daha ucuza bu hizmetleri sunmaktadır. Rekabet eden diğer hizmetlerin aksine, Viber Out çağrıyı alan tarafa gerçek telefon numaranızı göstermektedir. Böylece çağrıyı alan kişi kimin aradığını bilmektedir. Ek olarak , Masaüstünde Viber telefonunuzun adres listesine sahiptir, böylelikle numaraları hatırlamak ya da manuel olarak çevirmek zorunda kalmazsınız.

Viber Out Sticker Market'e uygulamanın ikinci ödemeli hizmeti olarak katılmaktadır. Bu sürümün bir parçası olarak Viber daha fazla sticker eklemiştir ve daha fazla içerk eklemeye devam edecektir. Viber aynı zamanda yeni karakterlerinden Violet'i içeren promosyonel bir video yayınlamıştır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç