Viber nedir?

Viber, Ios ve android tabanlı akıllı telefonlarda, uygulamanın yüklü olduğu herkesle bedava konuşmayı ve mesajlaşmayı vaad eden bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Viber uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Öncelikle Viber uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Dış bağlantılar başlığı altında Viber uygulamasını yükleyebileceğiniz linkler bulunmaktadır. Telefon türünüze göre Viber uygulamasını yüklüyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı çalıştırıyorsunuz ve cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Uygulama girdiğiniz cep numarasına bir kod gönderiyor bu kod 4 haneli kodu Viber uygulamasında access code yazan yere giriyorsunuz enter vibre butonuna basarak uygulamayı aktifleştiriyorsunuz. Daha sonra adres defterine girerek defterde örneğin: Rehbere baktığınızda bir arkadaşınızın rehber bilgilerinde "Viber 05**3*02*6*" şeklinde yanındada Free Call butonu göreceksiniz bu kişileri Free call butonuna basarak ücretsiz arayabilirsiniz. Numaranın başında Viber yazması o arkadaşınızdada uygulamanın yüklü olduğunu göstermektedir. Hemen alttada Free Text Message butonunu göreceksiniz bu butonada tıklayarak arkadaşınıza ücretsiz Sms gönderebilirsiniz.

Viber nasıl çalışıyor?

Viber internet bağlatısı üzerinden çalışan bir uygulamadır.

Viber kullanımdan dolayı başka bir ücret ödeyecek miyim?

Viber uygulaması için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz fakat viber internet bağlantınızı kullandığı için internet'iniz olmalı dolayısıyla internet bağlantı ücreti ödemektesiniz.

Viber uygulamasını kullanırken dikkat etmem gereken birşey varmı?

Evet, ülkemizde bir çok internet kullanıcısı kotalı diye tabir ettiğimiz internet paketlerini kullandıkları için internet kotalarını takip etmeliler. Kota aşımında ciddi miktarlar ödeyebilmektesiniz.

Hangi cihazlarda bu uygulama kullanılabilir?

Android tabanlı cihazlarda, Iphone, Ipad gibi gibi cihazlarınızda uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dış Bağlantılar

web sitesi" href="http://www.viber.com/">Viber resmi web sitesi

Ios tabanlı telefonlar için Viber yükleme sayfası

Android tabanlı telefonlar için Viber yükleme sayfası

Viber uygulamasından bir görünüm

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç