Vcard nedir?

Vcard elektronik kartvizit için bir dosya biçimi standartı ve alıcının adres defterindeki bilgilerinizin güncelleştirilmesi için kullanılan bir dosya formatıdır. Uzantısı “vcf”dir. Vcard sıklıkla e-posta iletilerine bağlı, ancak world wide web veya anlık mesajlaşma gibi diğer yollarla değiştirilebilir. Vcard unvan, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi kişi bilgilerini içerir.

Vcard özelliğini kişi listenize kişi eklemek veya kişilerin kişi listenize daha kolay eklenmesini sağlamak için kullanabilirsiniz. Vcard özelliğini bir dosyaya birden fazla kişi almak veya bir dosyadan birden fazla kişi vermek için de kullanabilirsiniz. Vcard bir elektronik kartvizit görevi görür. Ad, adres, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgileri değiş tokuş etmenin kolay bir yoludur.

Vcard nasıl oluşturulur?

Bir Kişi klasöründe, vcard oluşturmak istediğiniz kişiyi tıklatıp seçin,
Dosya menüsünde farklı kaydet'i tıklatın,
Dosya kaydetme türü kutusunda, vcard dosyaları (*.vcf) öğesini tıklatıp seçin,
Konum kutusunda, vcard dosyasını kaydetmek istediğiniz klasörü seçin ve kaydet'i tıklatın.

Vcard nasıl dağıtılır?

Yeni bir ileti açın ve alıcı adresini girin,
Ekle menüsünde dosya'yı tıklatın,
Vcard (.vcf) dosyasını tıklatıp seçin, sonra da tamam'ı tıklatın.

Vcard otomatik olarak nasıl işlenir?

Outlook ile, bir dış kaynaktan alınan vcard'ı bir outlook kişisi kaydına otomatik olarak dönüştürebilirsiniz. Vcard bir e-posta eki olarak alınırsa, vcard ekini çift tıklattıktan sonra kaydet ve kapat'ı tıklatıp varsayılan Kişi klasörünüze ekleyin. Alternatif olarak, vcard'ı kişiler klasörüne sürükleyerek de bir kişi oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç