UGG nedir?

UGG Australia ABD'li Deckers Outdoor Corporation’ın sahip olduğu avustralia menşeili bir ayakkabı, giyim ve aksesuar markasıdır. Avusturalya’nın resmi sözlüğünde UG kelimesi olarak geçen (UG bot: %100 merinos koyun yününden yapılmış bot türü) ve bugünlerde ülkemizde ve dünyada çok popüler olan botlardır.

Avusturalya’da piyasaya çıkarılan ve esas ismi “Australian Sheepskin Ug boots” olan ancak ülkede bunlara UG, UGH veya UGG diye isimler takılmasıyla halk tarafından benimsenmiş olan botlardır. Bu botların Avusturalya’da 200 yıldan beri üretilmekte olduğu söylenmektedir.

Merinos koyun yününden yapılmış olan bu botların özellikleri ise çok yumuşak, rahat, konforlu ve ayağı sıcak tutmasıymış ki çorapsız giyildiği zaman oldukça rahat olduğu yazıda belirtiliyor. Kaliteli ve lüks mallarda kullanılan Merinos Koyun Yününden yapılmış bu botlar, soğuk havalarda giyen kişinin vücut ısısını rahatlıkla koruyabiliyor ve kaz tüyune benzer bir şekilde izolasyonu çok iyi sağlıyor. Sıcak havalarda giyildiği zaman ise bu yünün özelliği sayesinde ayağınızdaki ter sıvısını emerek, serin ve ferah bir ortam oluşturuyor ki rahatlıkla kullanılabilir olduğu belirtiliyor.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç