Tweetdeck nedir?

Tweetdeck, bir çok twitter hesabımızı tek bir panelden kontrol etmemizi sağlayan ücretsiz bir sistemdir.

O kadar çok rağbet görmüştür ki Twitter 2011 yılında Tweetdeck’i 40 Milyon dolara satın almıştır. TweetDeck ; ''Aynı anda birden fazla profili yönetmenizi sağlar.'', ''Upuzun olan linkleri ortak olduğu site sayesinde kısaltır.'', ''Twitter listelerinizi düzenleyebilmenizi sağlar.

TweetDeck şu adresten kullanabileceğiniz ya da bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir twitter arabirimidir. Bu arayüz sayesinde bütün Twitter hesaplarınızı ve listelerinizi aynı sayfa üzerinden görebilir, hatta isterseniz mentionlarınızı, ana sayfanızı istediğiniz gibi görüp düzenleyebilirsiniz. Hatta Facebook vs diğer sosyal medya hesabınızı bile ekleyebilirsiniz

Tweetdeck’in bir diğer artı özelliği, upuzun linkleri otomatik olarak kısa hale getirmesi. Twitter’a mute gelmeden önce filtreleme özelliği de çok büyük bir artıydı. Kendi timelinenınızı, bildirimleri akışa sütun olarak ekleyebildiğiniz gibi, sizin olmayan hesapları da ekleyebilirsiniz. Yazdıklarını çok beğendiğiniz birinin yazdıklarını tek sütunda an be an izleyebileceğiniz gibi, bir haber sitesinin hesabını takip etmenize bile gerek yok.

Gelelim en güzel özelliğine, tweetdeckte arama kısmını detaylı yapabiliyor, arama sonuçlarını canlı canlı güncellenir halde, önünüze bir sütun olarak ekleyebilirsiniz. Yani diyelim ki biz nedir.com olarak, Twitterda bizi mentionlamadan da olsa nedir.com hakkında konuşulmuş mu görmek istiyoruz.

Arama kısmına nedir.com yazıp (İstersek tweet saati, yazıldığı ülke, kaç rt aldığı gibi filtreleri de seçebilerek ara diyoruz… Sonra da bu arama sonucunu “Sütun ekle” diyoruz. Timeline takip eder gibi yeni tweetler eklendikçe hemen düşen bu akışı takip edebiliyoruz.

TweetDeck,

• Aynı  tweeti 2 kere arka arkaya yazmanıza izin vermez.
• Aynı tweeti iki kere size göstermez./isteğe bağlı
• Resimleri dilerseniz Web Tarayıcınızda dilerseniz TweetDeckin içinde görebilirsiniz./isteğe bağlı
• Hashtaglı bir tweete reply attığınızda cevabınıza o hashtag otomatik olarak eklenir/isteğe bağlı
• Followladığınız kişilerin tanımadığınız insanlara attıkları mentionları göstermez. /isteğe bağlı
• Linklerinizi kısaltmak için, resim upload etmek için kullandığınız servisleri seçebilirsiniz.
• Ayrıca size nacizane önerim, Twitter’dan daha çok zevk almak istiyorsanız “List” özelliğini mutlaka kullanmalısınız.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç