Toefl ibt nedir?

TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-based Testing) her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin aldığı dünya çapında yapılan bir sınavdır. toefl sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-based Testing) tüm dünyada kullanılan bir sınavjolup, İngilizce'de 4 ana becerideki yetkinliğinizi ölçer. Her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin aldığı bu sınav okuduğunuzu ve dinlediğinizi anlama ve yorumlama, verilen bir konuda konuşarak ve yazarak fikirleriniz belirtme yetkinliğiniz ölçülmekte ve kapsamlı bir sonuç belgesi sunulmaktadır.

Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, şirketler, hükümet acenteları ve burs programları da TOEFL skorunu,kişilerin İngilizce yeterliliklerini ölçmek için kullanırlar.

Amerika dışındaki İngilizce eğitim veren eğitim enstitüleri de TOEFL sonucunu adayların İngilizce yeterliliğini tespit etmek için kullanmaktadırlar.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç