TicToc nedir?

Tictoc Android ve iPhone telefonlar için kullanılan üyesi olan kişilerin internet olan her yerde ücretsiz mesajlaşma ve konuşması sağlayan programıdır.

İnternet üzerinde mesajlaşma ve konuşmayı sağlayan TicToc, arayüz açısından diğerlerinden biraz daha kullanışlı görünüyor. Tamamen ücretsiz olan bu programda resim, metin, video gönderimleri de yapılabilmektedir. Tictoc’un yeni özelliği, ‘Click to TicToc’ ücretsiz olarak alınabilen URL sayesinde firmalarla müşterilerini buluşturuyor. TicToc’u olmayan kişilerin de URL sayesinde iletişime geçebileceği sistem bir tıkla canlı destek hizmeti veriyor.

Click to TicToc, başta online satış yapan firma yada kişiler olmak üzere  pek çok alandaki firmaların, müşterilerinin soru ve görüşlerine hızlı yanıt vermesini sağlayarak, müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyor. Click to TicToc linki oluşturan Tictoc kullanıcıları kendilerine gelen mesajları ister  cep telefonundan isterse bilgisayarlarından cevaplayabiliyor. Click to TicToc ile mesaj gönderen kişinin cep telefonu bilgisi de gösterilmiyor.

Tictoc ile görüşme ve mesajlaşma dışında dosya gönderme de yapabiliyorsunuz. Telefonunuzdaki resim, video veya dosyalarınızı arkadaşlarınıza ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. İş hayatı için de oldukça kullanışlı olan bu uygulama birçok özelliği ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. Tictoc üzerinde tıpkı sosyal medyadaki paylaşımlara benzer paylaşımlar yapabilirsiniz. Kendinize özel gruplar kurabilir ve arkadaşlarınızın gönderilerini beğenebilirsiniz.

TicToc nasıl kullanılır?

Tictoc indirildikten sonra sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Dilerseniz facebook hesabınız ile, dilerseniz mail hesabınız ile sisteme dahil olmanız mümkündür. Facebook hesabınızla ya da mail hesabınızla üye olduktan sonra listenizde yer alan tüm kişiler otomatik olarak Tictoc listenize eklenecektir. Kişiye veya şirkete özel oluşturulan ‘Click to TicToc ’ URL ’si, tüm web ve sosyal medya platformlarında rahatça paylaşabiliyor ve bu sayede tüm kanallardaki takipçilerle, müşterilerle veya arkadaşlarla kolayca sohbete başlanabiliyor.

Meşgul olunduğu zaman belirli saat aralıklarında kullanıcılarınıza “İletişime geçmek istediğiniz kişi şuan online değil lütfen daha sonra iletişime geçiniz” mesajı verilebiliyor. Click to TicToc linkinin kötü amaçla kullanıldığını düşünen kullanıcılar ise, anında linkini değiştirebiliyor veya pasif hale getirebiliyor.

Bilgisayarınız üzerinden Tictoc’u kullanabilmeniz için daha önce telefonunuzdan kullanmış olmanız ve email adresinizi kayıt ettirmiş olmanız gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Tictoc’u bilgisayarınıza indirebilir ve kayıt ettirdiğiniz email adresiniz ile bağlanabilirsiniz.

Kulüpler

Tictoc'un ilginç bir özelliği ise kulüp kurulabilmesidirr. Bu sayede kullanıcılar bu kulüplere katılabilmekte ya da kendi kulüplerini kurabilmekteler. Kulüplerde sadece sohbet değil aynı zamanda paylaşım ya da güncel konuları yorumlayabiliyorsunuz.

Grup mesajlaşma

Kulüplere ek olarak birden fazla arkadaşınızla Tictoc üzerinden de mesajlaşabiliyorsunuz. Bu sayede tek bir mesajı bütün bir grup görüyor ve hepsiyle aynı anda paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

Ücretsiz bir uygulama

Ücretsiz bir uygulama olan Tictoc ile bilgisayar ve akıllı telefon arasında dosya transferi de yapılabiliyor. Yani kendi dosyalarınızı bilgisayar ya da telefon arasında paylaştırabiliyorsunuz. Tictoc benzerlerinden farklı olarakWindows işletim sistemi üzerinde de çalışan bir yazılıma sahip. Bu sayede cep telefonu ile bilgisayar arasında dosya alış verişi yapılabiliyor. Bu da benzer servislerle bulunmayan bir özellik.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç