Thug life nedir?

Thug life kelime anlamı olarak Türkçe haydut hayatı anlamına gelmektedir. Thug life cool olmaktır, bu nedenle sembolleri sigara ve gözlüktür.

Haydutların illegal işleri sevmesi, kendilerini illegal yollarla keskin bir şekilde ifade etmesi; Thug Life videolarında yer alan serseri stil gözlüklerin ve ağızlardaki sigaranın neye işaret olduğunu bizlere anlatmaktadır. Thug Life akımı için oluşturulan binlerce videonun içerisinde ilk olarak yayılmaya başlayanlar zenciler ve hayvanların Thug Life videoları olmuştur.

Thug life ortaya çıktıktan sonra büyük patlama yaşadı ve kişiler videolarda bunu sıksık gözlük ve sigara sembolleri ile kullanmaya başladılar. Bazen bir keçiye, bazen bebeklere, bazen yaşlılara bu sembolleri yerleştirerek akımın yayılmasını sağladılar. Hatta Thug life videosu yapabilmek için bir Android programı bile var.

Thug Life öncelikle yeni değildir ve yurtdışında uzun zamandır gayet popülerdi. Bu internet fenomeni ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları arasında yenice yayılmaya başlayan bu akımın mimarı ünlü rap şarkıcısı 2pac Shakur'dur. 2pac'in hem Thug Life adında bir albümü vardır hem de bu iki kelimeyi vücuduna dövme olarak yaptırmıştır 2pac.

Thug Life aslında tek başına anlamlı görünse de asıl anlamı açılımdadır ve açılımı; ''The Hate U Give Little Infants, Fuck Everybody''dir. Türkçesi; ''Çocuklara verdiğiniz nefret herkese bela olur'' Böyle öğüt, isyan karışımı bir akım olarak çıkan Thug Life şu anda tüm dünyada komik videolar hazırlanması için kullanılıyor.

Kendi sosyal medyamız da Dünya internetinde var olan her konuyu ülkemizin gündeminde kullanmaktan geri kalmıyor. Komik videolar hazırlanmaya ve çeşitli sosyal medya platformlarında özel sayfalar açılarak veya bireysel profillerden paylaşılmaya başlandı.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç