Teamviewer nedir?

Teamviewer; Merkezi Almanya'da bulunan TeamViewer GmbH şirketi tarafından geliştirilmiş, internet aracılığıyla masaüstü paylaşımı yada ortak bilgisayar kullanımı gibi işlere yarayan yazılımın ismidir.

Tüm dünyada çok sevilen, çok kullanılan ücretsiz bir yazılımdır.

Teamviewer hangi işletim sistemlerini destekliyor?

1. Windows

2. Mac

3. Linux

4. Android

5. İos

Teamviewer'ın özellikleri

1. Geniş platform desteği,

2. Çoklu dil desteği,

3. 7/24 destek,

4. Anlık müşteri desteği,

5. Uzaktan destek,

6. Uzaktaki bilgisayarlara 7/24 erişim,

7. Uzak bilgisayarlar arası hızlı dosya aktarımı,

8. Devamlı hareket halinde olan kişilere akıllı cep telefonlarından uzak bilgisayara ulaşmaya imkan sağlanması.

9. Bireysel kullanıcılar için ücretsiz olması,

10. Kullanıcılar için kolay kullanılabilir bir yönetim paneli olması,

11. Hızlı kurulum,

12. Yüksek güvenlikli olması.

13. Yoplantılar düzenleyebilme imkanı.

Teamviewer ücretli mi?

Bireysel kullanıcılar için ücretsiz olan Teamviewer'ın ücretsiz versiyonu dışında kurumlar için Business, Premium ve Corporate olmak üzere 3 çeşit lisans türü bulunmaktadır.

Business 1.029 TL, Premium 2.069 TL, Corporate 3.919 TL bedelle satılmaktadır. Sürümlerin karşılaştırmalı özelliklerine http://www.teamviewer.com/tr/licensing/index.aspx sayfasından bakabilirsiniz.

Teamviewer kurulumu

Burada Teamviewer'ın ücretsiz sürümünün kurulumu anlatacağım. Öncelikle resmi Teamviewer sitesinden Teamviewer programının son versiyonunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz.

İndirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz ve kurulum penceresiyle karşılaşıyoruz.  "Nasıl devam etmek istersiniz?" başlığının altından yeni kurulum yapacağımız için "Kur" seçeneğini seçiyoruz. "Teamviewer uygulamasını nasıl kullanmak" başlığının altından kişisel / ticari olmayan kullanım seçeneğini işaretleyerek "Kabul et - Bitir" butonuna basıyoruz ve kurulumun tamamlanmasını bekliyoruz.

Kurulum tamamlandıktan sonra TeamViewer otomatik olarak açılacaktır. Artık programımız kullanıma hazır.Uzaktan kontrole izin ver kısmı altında bulunan ID ve şifre sizin bilgisayarınıza erişim için kullanılacak olan bilgilerdir.Bu bilgileri yalnızca güvendiğiniz ve bilgisayarınıza bağlanmasına izin verdiğiniz kişilere verinizi.Uzaktaki Bilgisayarı kontrol et başlığı altındaki "Karşıdaki kişi ID" kısmına bağlanmak istediğiniz bilgisayarın ID bilgisini giriyorsunuz.Hemen altında karşıdaki bilgisayar ne için bağlanacağınızı seçip Karşıdaki kişi ile bağlantı kur butonun tıklıyorsunuz.Karşıdaki bilgisayara bağlanmak için size birde şifre soracaktır şifreyide girip karşıdaki bilgisayara bağlanabilirsiniz.

Dış bağlantılar

Teamviewer resmi internet sayfası

Teamviewer kullanıcı kılavuzları

Teamviewer resmi indirme sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç