Tapatalk nedir?

Tapatalk internette yer alan forum sitelerini daha hızlı ve rahat gezebilmek için ve bunu yaparken de en az internet verisi harcayan bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Özellikle kotalı kullanıcıların forumları rahat dolaşabilmeleri için çok kullanışlı bir uygulamadır. Tapatalk programını telefonunuza yüklüyorsunuz. telefondan sık girdiğiniz forum adreslerini aratıp şifrelerinizi kaydediyorsunuz. Bir daha şifre girmenize gerek kalmıyor.

Bir mobil uygulama olan tapatalk, forum sitelerinde kolay kullanım, ve gezinti sağlamak üzere hazırlanmış bulunmaktadır. Tapatalk uygulaması sayesinde, aynı anda birden fazla foruma kolay erişim, ve gezinme olanağı bulabileceğiniz gibi, her forum sisteminde tapatalk uygulamasını kullanamayabileceğinizi de belirtmemiz gerekmektedir.

Tapatalk uygulamasını kullanabilmeniz için, istediğiniz forum sitesinde tapatalk’ın destekleniyor olması gerekmektedir. Bu durum sizinle değil, forum sitesinin sahibi ile alakalıdır. Tapatalk uygulamasını sitesine entegre etmesi, yani uyumlu hale getirmesi, sonrasında da sizi, tapatalk uygulamasını kullanmaya yönlendirmesi gerekmektedir.

Böylelikle, hem Android, hem iOS, hem de Windows Phone işletim sistemine sahip telefon; ve tablet bilgisayarınızda tapatalk’ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız, Windows Phone için tapatalk Türkçe uygulaması henüz bulunmamaktadır.

Tapatalk nasıl kullanılır?

Cihazınızın uygulama mağazasından tapatalk’ı indirerek, sonrasında, inetrnet tarayıcınıza girmek istediğiniz sitenin adresini yazılır. Giriş işlemi sırasında size, hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi sorar; ve alternatifler arasında tapatalk’ı da önerecektir. Böylelikle, forum sitesi içerisinde, yazıları büyütmeden, rahatlıkla okunabilir halde dolaşabilecek, ve bununla birlikte konulara yorum yaparak, bildirimlerinizi rahatlıkla alabileceksiniz.

Programın özellikleri

• En son açılan yazılan konular.
• Forumdaki konular kategoriler.
• Favoriler: bu özellik ile abone olduğunuz sayfalardan anında bildirim alabiliyorsunuz.
• Özel Mesaj.
• Profilinizi görebilme ve online olan kişiler.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç