Suboxone nedir?

Suboxone yalnız eroin ve diğer opiyatlara bağımlılığı olanlarda kullanılan ilaçtır.

Bir kişiye suboxone tedavisinin başlayabilmesi için eroin ve diğer maddelere bağımlı olduğu tespit edilmelidir. Bunun tespit edilebilmesi için idrarda opiyat metabolitlerinin tespit edilmesi ve yoksunluk belirtilerinin gözlenmesi gereklidir.

Suboxone ile birlikte alkol veya benzodiazepin (diazem, nervium, rivotril, roche) kullanımının olması ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle suboxone tedavisi sırasında kesinlikle bu maddelerin kullanılmaması gerekir.

Suboxone 2 mg/0,5 mg, opiat türü (narkotik) madde tutkunluğu olan hastalar için, tıbbi, sosyal ve psikolojik bir tedavi programının bir bölümünü oluşturmaktadır. İlaç, madde bağımlılığı tedavisinde uzman olan doktorlar tarafından reçete edilir ve tedavisinin izlemesi gerekir.

Suboxone 2 mg/0,5 mg dilaltı tablet tedavisi, erişkinler ve 15 yaşından büyük ergenlerde kullanılmak içindir. Dilaltı tabletler, beyaz, altıgen şeklinde bikonveks tabletler halindedir; bir yüzlerinde kılıç logosu bulunur, diğer yüzlerinde ise "N2" yazılıdır. 7 ve 28 tablet içeren kutular şeklinde ambalajlanmıştır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç