Spyhunter nedir?

SpyHunter Enigma yazılım grubu tarafından geliştirilen ve West Coast Labs tarafından onaylı bir casus yazılım önleme programıdır.

Bu program bilgisayar uzmanı olmayan kullanıcılar için oldukça iyi bir seçimdir. Ancak, çoğu kullanım uzmanı bu programı bilgisayar uzmanlarının da istedikleri zaman kullanacakları korsan yazılım ve parazitlere karşı etkili bir program olarak da önermektedir. Bu programın iki farklı indirme şekli vardır.

İster ücretsiz olanı ister ücretli olanı indirebilirsiniz. Bu versionu indirmenizi tavsiye ediyoruz çünkü bu program tam ve güncel bir koruma için tasarlanmış ve Spyware-Helpdesk ile kullanıcılara ücretsiz yardım da bulunabilmektedir. Sürekli güncellenen bir korsan yazılım veri tabanı vardır. Yaklaşık 30.000 farklı tehditi tanıdığından etkili bir programdır.

Test sonuçlarına göre bu program tehditleri saptama ve kaldırmada oldukça iyidir. Buna ek olarak, program truvalar, hafıza problemleri gibi konularda da başarılıdır. Ancak, bu program daha çok korsan yazılımlar ile mücadele etme amacı ile tasarlanmış bir programdır. Bazıları bunu sevmeyebilir ama çeşitli programların birleşimi olan bir koruma tek amaçlı bir korumadan daha etkili olabilir.

Açıldıktan sonra, SpyHunter ilk taramasını başlatır ve güncellemeler mevcut ise bunları gösterir. Uygulama Windows programlarını ve tarayıcı cookielerini inceler. Yerel diskteki tüm dosyaları inceler.Bu uygulama çeşitli tarama modlarını barındırmaktadır. Tüm sistemi tarayabilir, pratik tarama yapabilir ya da kullanıcıların istedikleri içerikleri de tarayabilir.

Tarama motoru başka programların bulmayacağı korsan yazılımları bulmak ve kaldırmak için programlanmıştır.Tarama sonuçlarının yeterli bilgiyi içerdiği söylenebilir. Program zararlı içeriklere nasıl ulaşıldığını ve bu içeriklerin neden zararlı olduğunu da açıklamaktadır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç