SNS nedir?

SNS Social Networking Service Türkçe “Sosyal Ağ” diye ifade ettiğimiz kavramdır. Sosyal Ağ Servisi de diyebiliriz. Sosyal ağlar, bireyleri internet üzerinde toplum yaşamı içinde kendilerini tanımlayarak, aynı kültürel seviyesinde rahatlıkla anlaşabilecekleri insanlara internet iletişim metotları ile iletişime geçmek için ve aynı zamanda normal sosyal yaşamda yapılan çeşitli jestleri simgeleyen sembolik hareketleri göstererek insanların yarattığı sanal ortamdaki sosyal iletişim kurmaya yarayan ağlara “sosyal ağlar” denilmektedir.

Sosyal ağların yararları nelerdir?

İstediğiniz zaman bilgiye ulaşabilirsiniz. Eski arkadaşlarımızı bulabileceğiniz gibi yeni arkadaşlıklar da edinebilirsiniz. Gruplar kurabilir ve de çeşitli düşünceler ortaya koyabilirsiniz. Ruh ikizinizi ve partnerinizi bulabilirsiniz.

Günümüzde sosyal ağlar giderek yayılmakta ve kullanımı bireyler, toplumlar için gerekli hale gelmektedir. Medyaya ve çeşitli iletişim kaynaklarına bakıldığında sosyal ağları kullanarak bazı isyanların, iç savaşların, devrimlerin vb. şeylerin artık sosyal ağlar üzerinden ilk adımlarının gerçekleştirildiği görülmektedir. Twitter sosyal ağlar arasında en başta gelen sitelerden biridir.

Sosyal ağ ne gibi siteleri kapsar?

Kullanıcıların birbirleri ile fikir ve veri alış verişi yapabildiği, üyelerinin dünyanın her yerinden katıldığı/katılabildiği: Twitter, Google+, Facebook, YouTube, LinkedIn, flicker, Badoo, Cyworld, Foursquare, Hi5, Myspace, Tagged, pinterest, instagram siteleri kapsamaktadır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç