Smart tv nedir?

Teknoloji günden güne gelişiyor önce telefonlarımız akıllandır şimdide televizyonlarımız. smart tv diğer anlamıyla akıllı tv klasik televizyonlardan farklı işlevleri olan televizyonlara denilmektedir.

Günümüzde internet çok çeşitli alanlara dağıldı artık telefonlarda, tablet bilgisayarlardan rahatlıkla internete girebiliyorsunuz. Televizyonlarda bu değişimlere ayak uydurmak zorunda kaldı.

Smart tv ile neler yapabilirsiniz?

Smart tv' ler internete bağlanabiliyorsunuz. Smart tv'lerde veri girişi için kullanabileceğiniz bir sanal klavye bulunmaktadır. Bu sanal klavye sayesinde Youtube, twitter, facebook vb. gibi web sitelerine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Usb ve hdmi girişleride bulunan smart tv'lerde film, video, slayt oynatabiliyorsunuz. DLNA sistemi ile ister kablolu istersede kablosuz bir şekilde evinizde ki bilgisayarları ve playstation gibi aletleri tek ağda toplayarak erişime açtığınız film, müzik, video gibi çoklu ortam dosyalarınızı seyretmenize olanak sağlayan bir televizyon. Aynı zamanda smart tv'lerin 3d ve 2d gibi olanaklarıda mevcut.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç