Sbsettings nedir?

Sbsettings birçok iphone kullanıcısının vazgeçilmezi olan kısayol uygulamasıdır. Benzeri birçok uygulama olmasına rağmen alanında en tercih edilenidir.

Sbsettings ne işe yarar?

Sbsettings iphone cihazınızda birçok şeyi kolaylaştırıyor. Örneğin telefonunuzu kapatmak için power tuşuna basılı tutup butonu kaydırmak yerine sbsettingsi açıp power'a tıklayıp shutdown diyebilirsiniz. Kesinlikle daha az zaman alıyor. Wi-fi yi açmak istediğiniz zaman sbsettingsten 3 saniyede açabilirsiniz. Yine çok önemli bir özelliği daha var, açık olan uygulamaları kapatabilirsiniz. Ayrıca bu sayede home tuşunu da daha az kullanarak ömrünü uzatmış olursunuz. Free up memory ile cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Sbsettings da bulunan processes kısmından free up memory ye dokundugunuzda cihazınızın ram'ini boşaltıp hızlandırabilir, ayrıca şarj tüketimini düşürebilirsiniz. Unutmayin her açıp kapattığınızda uygulama ram de bir iz bırakır, sbsettings'in free up memory avantajı ile bu izleri rahatlıkla silebilirsiniz . Tüm bunları yapabilmeniz için iphone cihazınızın jailbreak'li olması gerekir.

Jailbreak nedir?

Jailbreak bir tür İos işletim sistemidir. Jailbreak ile Apple ios'un uygulama yüklerken yapmış olduğu kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz. En güzeli ise tabiki ücretli yazılımları ücretsiz olarak kullanabiliyor olmaktır. Cydia uygulamasıyla çok geniş bir uygulama ve eklenti dünyasından istediğiniz uygulama veya eklentiyi ücretsiz indirebilirsiniz. Tek kötü yanı jailbreak yapılmış Apple ürünlerinin garanti dışı kalmasıdır diyebiliriz.

Cydia nedir?

İphone'larda telefonlara uygulama yükleyebilmek için appstore 'e üye olmak gerekli sadece bununla kalmıyor çoğu uygulamada ücretli olarak indirilebiliyor. İşte Cydia tam bu noktada kullanıcıların tercihi oluyor neden mi? Çünkü Cydia; Appstore'ye alternatif olarak geliştirilmiş, geniş uygulama ve eklentilerin bulunduğu "ücretsiz" bir uygulama indirme merkezidir. Cydia uygulamasını kullanabilmek için cihazınızı jaikbreak yapmanız yeterlidir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç