RC nedir?

RC raid call kelimelerinin kısaltması olan RC, gruplar için geliştirilen, kullanışlı, kullanımı kolay bir sesli sohbet uygulamasıdır. Genel olarak online oyun oynayan oyuncular için tasarlanmış olsa da şu an bir çok farklı kategorilerdeki farklı gruplar tarafından da kullanılmaktadır.

Raildcall özellikle fps ve mmorgpg tarzı sıkı takım çalışması gerektiren online oyunlarda grup iletişimini kurmak için kullanılmaktadır. Programın kendi sunucuları üzerinde herhangi bir şekilde ekstra ücret ödemeden üyelik açarak, arkadaşlarınızla düşük gecikme süresi ve net bir ses kalitesi ile konuşabilirsiniz.

RC radio kontrol nedir?

RC, İngilizce’de Radio Control’un kısaltmasıdır. Radyo frekanslı kumanda, en basit tabirle radyo kontrollü anlamına gelir. On-road ve off-road yani yol üzeri ve arazi aracı tipi olmak üzere iki ayrı kola ayrılır. On-road modellerde sokak tipi (touring) ve yarış tipi (gas on road) modeller mevcuttur.

RC Release Candidate nedir?

RC, Release Canditate kelimelerinin kısaltmasıdır. Piyasaya sürülmeye aday olan sürüm anlamına gelir, yani üzerinde biraz daha çalışılıp son rötuşlar yapılacak demektir. Finalden önceki sürümdür, RC sürümden final sürüme geçmek uzarsa, rötuşlar bitmezse RC1-RC2-RC3 diye devam eden sürümler çıkarılır. Son numara her zaman finale en yakın sürümü gösterir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç