Prezi nedir?

Prezi, standart sunum programlarından sıkılmış olanların; sunumunu daha eğlenceli  ve ilgi çekici hale getirmek isteyenlerin yardımına koşan bir sunum hazırlama sitesidir.

Görsel üstünlüğünün yanında Prezi’de kullanıcılarına internet bağlantısı olan istediği her bilgisayardan ulaşabilmesi imkanını da sağlıyor. Bu da artık sunumlarınızı USB’lerinizde taşımak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Hazırladığınız sunumlar profilinizde (bedava üyeliğe 100MB depolama alanı olmak üzere) saklanıyor. İstediğinizde hazırladığınız sunumu düzenleyebiliyorsuz.

Klasik sunumlara gore farklı bir formatta hazırlanna prezi sunum, içeriğinde flash animasyonlar, online videolar, fotoğraflar ve çeşitli diyagramlar bulundurmaktadır. Bunun yanında prezi sunum izleyiciler tarafından kolayca takip edilebilen sunum çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çünkü prezi sunum birçok kullanıcının ulaşabildiği ve yapılan değişikliklerin anında diğer kullanıcılar tarafından görülebildiği sunum formatlarından biri olmaktadır. Prezi sunum hazırlamak için öncelikle ilgili siteden üye olunması gerekmektedir. Üye olma aşamasında kullanıcılar karşısına üç farklı seçenek belirmektedir. Bunlardan birincisi ücretsiz üyelik olmaktadır. İkincisi enjoy üyelik, üçüncüsü ise prop üyelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu üyelik seçeneklerinden herhangi biri seçilerek prezi sunum hazırlamak mümkün olmaktadır. Ancak her üyelikte farklı izinler ve avantajlar bulunmaktadır. Tabii ki üyelerin herşeyden yararlandığı üyelik çeşidir pro üyelik sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm avantajları ile prezi sunum hazırlamak isteyen birinin pro üyeliğe kaydolması tavsiye edimektedir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç