PPT nedir?

PPT, Microsoft firmasına ait sunum hazırlamada kullanılan Power Point programının dosya uzantısıdır. PPT uzantılı dosyaları açabilmek için MS Ofis yazılımı içerisinde gelen Power Point yazılımının yüklü olması gerekir.

Microsoft Power Point 2010'da, sununuzu Power Point 2003 veya daha önceki bir sürümde görüntülemek için önceki dosya biçiminde (.ppt) kaydedebilirsiniz.

Ancak, Power Point 2010 sunusunu, şablonunu veya gösterisini Power Point 97 - 2003 dosyası olarak kaydederseniz daha sonraki sürümlerde (Power Point 2007 ve 2010) bulunan bazı özellikleri ve efektleri kaybedebilirsiniz.

PowerPoint 2007 ve 2010 dosya biçimini (.pptx) Power Point 2003 veya önceki sürümlerde görüntülemenizi sağlayan güncelleştirmeler ve dönüştürücüler de yükleyebilirsiniz.

Dönüştürücü kullanırken de bazı Power Point 2010 özelliklerini ve efektlerini kaybedebilirsiniz. Power Point 2010 sunusunu önceki Power Point sürümlerinde açtığınızda değişen özellikler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz.

bkz. powerpointonline

PPT nedir?

PPT İngilizce, parts per thousand kelimelerinin kısaltmasından oluşmuştur, binde bir anlamına gelmektedir. Eser miktardaki çözeltilerin derişimini belirtmek amacıyla kullanılırppt
ppt = (g çözünen / kg veya litre çözelti)
ppm = (mg çözünen / kg veya litre çözelti)
ppb = (µg çözünen / kg veya litre çözelti) şeklinde ifade edilir.
Bazen ppt ifadesi part per thousand (binde bir) olarak kullanıldığı gibi bazende part per trillion (trilyonda bir) olarak da ifade edilebilir. Bu nedenle hangi ifade için kullanıldığına dikkat edilmelidir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç