PNR No nedir?

PNR No, Passenger Name Record'un kısaltmasıdır, yolcu isim kaydı anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle rezervasyon numarasıdır. Rezervasyon numarasının kullanım amacı uçak biletleri’ni ayırt etmek ve müşterilere çok daha kısa sürede uzun onaylar almadan yardımcı olmak amacıyla kullanılan kod sistemidir.

PNR numaralarının hepsi bir birinden farklı olarak bu kullanım kolaylığını arttırmaktadır. THY firmasının PNR kodu / Numarası diğer hava yolları ile yani Pegasus, Sunexpress, Atlasjet vb. gibi firmalarınki ile aynı konumda olmaya bilir.

PNR kodu yani rezervasyon kodu uçak biletleri için oldukça faydalı bir numaralandırma sistemidir. Uzun yıllardır kullanılan bu sistem hem yolcular için hem de uçak bileti satışı yapan firmalar için oldukça faydalı bir kısa yol aracıdır diyebiliriz.

PNR kodu ile hangi işlemler yapılabilir?

PNR rezervasyon kodu ile rezerve ettiğiniz ya da satın aldığınız otobüs veya uçak bileti üzerinde işlem yapmanızı sağlayan bilet kodunuzdur.

• Rezerve ettiğiniz otobüs ya da uçak biletini alabilirsiniz. (Süresi geçen rezervasyonlar genellikle otomatik olarak iptal edilir.).

• Aldığınız bileti iptal edebilir ya da açığa alabilirsiniz. Açığa aldığınız biletin parasını başka herhangi bir otobüs veya uçak bileti alımında kullanabilirsiniz.

• Aldığınız bilette değişiklik yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç