Pipl nedir?

Pipl; Normal arama motorlarında bulunamayan kişileri internetteki farklı kaynaklarda arayarak bulmanıza olanak sağlayan bir internet sitesidir. Pipl aradığınız kişi ile ilgili yüksek kaliteli sonuçlar bulabileceğini iddaa ediyor.

Pipl için bir insan arama motoru diyebiliriz. Pipl'de aradığınız kişiyi illere göre filitrelebiliyorsunuz. Yada aradığınız isimde sadece 20 yaşındaki kişileri size göstermesini isteyebiliyorsunuz. Pipl internet sitesi üyelik gerektirmiyor.

Pipl (Dosya uzantısı) (Anlam ayrımı); Pipl aynı zamanda bir dosya uzantısıdır. Pipl dosyaları Uncommon Files olup genellikle Photoshop 5.0 SDK Samplecode Colorpicker File (Adobe Systems Incorporated) ile ilişkilendirilirler.

Pipl ile birisini nasıl arayabilirsiniz?

Öncelikle Pipl interent sitesine girmeniz gerekiyor. Karşınıza doldurmanız gereken iki alan çıkacak bunlardan bir tanesine isim, e-mail, kullanıcı adı yada telefon girmeniz gerekiyor diğerine ise aramak istediğiniz kişiyi hangi ülkede arayacaksanız onu seçmelisiniz tüm bu alanları doldurduktan sonra arama butonuna basarak aramayı başlatabilirsiniz.

Pipl nerelrde arama yapıyor?

1. İletişim detaylarında,

2. Arşivlerde,

3. İnternet sitelerinde,

4. Sosyal profiller,

5. Kriminal raporlar,

6. İnternette paylaşılan dökümanlar,

7. Dökümanlar vb. gibi yerlerde arama yapabiliyor.

Dış bağlantılar

Pipl Resmi İnternet Sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç