OPP nedir?

Oriyente PP (polipropilen) film, dayanıklı ve berrak filmdir, ama ısıyla yapıştırılamaz. Isıyla yapıştırılma için genellikle diğer filmlerle (örneğin LDPE) birlikte kullanılır. PVDC (poliviniliden klorid) ile ya da metalize film ile kaplanarak engelleyici özellikleri iyileştirilebilir.

OPP plastik hammadde, polipropilenin film halde üretimi esnasında, tek yönde gerdirilmesiyle mekanik özelliklerinin değiştirilmesi amaçlanan bir üründür.

CPP ve BOPP çeşitleri de vardır. Hiç gerdirilmeden üretilenine CPP "Cast PP", çift yönde gerdirilmiş haline Bioriente Poli Propilen denilir.

OPP özellikleri nelerdir?

LDPE torbalara göre daha parlak ve şeffaf olma özellikleri taşır, yüksek mekanik ve optik özellikleri bulunur kimyevi maddelere karşı koruyucu özellik taşır. Toz tutmama ve pussuz olma özellikleri vardır. BOPP’ye göre daha esnek bir malzemedir. Kaynak zorlamalarına ve yırtılmalara karşı dayanıklıdır.

Genellikle jelatin malzeme olarak adlandırılır. Özellikle tekstil, gıda, çiçek ambalajları ve kırtasiye sektöründe geniş kullanım alanına sahip olan malzeme, düşük ısıda kaynak tutma özelliği ve dayanıklı olması sayesinde laminasyon katı olarak da kullanılabiliyor.

Opp malzeme yumuşak ve esnek malzemedir. Kıvırıma ve yapıştırmaya daha uyumludur.Her alanda kullanıma açık malzeme türüdür. Ultraviyole baskı ile uyumu güçlüdür, netliği ve tutuculuğu yüksektir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç