Nintendo Wii nedir?

Nintendo wii, Nintendo firmasının geliştirdiği ve 17 Kasım 2006’da piyasaya sürmüş olduğu bir oyun konsoludur. Wii’nin en özel parçası olan oyun kumandası (Wii Remote) harekete duyarlı olduğu için insanların oyun deneyimi ne olursa olsun, rahatça oynayabilir ve eğlenebilir.

Wii geleneksel konsolların aksine oyununu oynamak için aç oyunun bitince kapat teknolojisiyle çalışmamaktadır. Nintendo Wii kapatılmayacak şekilde tasarlanmıştır, kapatmak istediğinizde “uyku” (sleep) moduna geçiyor ve ufak bir ampulün tüketeceği kadar enerji tüketiyor. Bu sırada Wii connect 24 sayesinde herzaman bağlantıda kalıyor, bilgi aktarmaya devam ediyor.

Nintendo Wii teknik özellikleri nelerdir?

512 mb dahili flash memory - SD memory card girişi ile upgrade imkanı.
2 adet usb 2.0 girişi.
AV multi-output port - component composite or s-video.
Dahili wii-fi özelliği.
CPU: IBM tarafından üretilen powerpc cpu.
ATI grafik işlemci.
4 adet port (Nintendo Game Cube oyun kumandaları kullanımı için).
2 adet slot (Nintendo Gamecube Memory Card kullanımı için).

Nintendo Wii oyun deneyimi nasıldır?

Nintendo Wii'nin devrim yaratan özelliği ise "Wii Remote" adı verilen oyun kumandasında gizli. Gelişmiş bir 3 boyutlu hareket algılayıcı olan kumanda ile oyunlardaki aksiyonları birebir kendiniz yapıyor olacaksınız. Wii Nintendo'nun devrim yaratacak yeni oyun konsolu. Nintendo "Wii" ismini verdiği bu oyun makinasıyla herkesi kaç yaşında olursa olsun etkileyebilecek yakalayabilecek hatta oyun oynamaya başlatacak bir yasam tarzi yaratiyor.

Nintendo Wii'nin devrim yaratan özelliği ise "Wii Remote" adı verilen oyun kumandasinda gizli. Gelişmiş bir 3 boyutlu hareket algilayıcı olan kumanda ile oyunlardaki aksiyonları birebir kendiniz yapıyor olacaksınız.Oyun kumandanız bir tenis raketibowling sopası samuray kılıcı ya da bir direksiyon yerine geçebiliyor. Düşünün arkadaşlarınızla 4 kişilik bir tenis maçı yapacaksınız. Herkes kumandaları elinde ayakta ekranın karşısına geçiyor. Kolunuzu havada sallayarak ekrandaki karakterinize servis attırıyorsunuz.

nintendo wii

Arkadaşınız hafif yana eğilip elindeki raketle yani kumandayla servisinizi karşıliyor ve maç başlıyor. Oyun kumandanız bir tenis raketi, beyzbol sopası, samuray kılıcı ya da bir direksiyon yerine geçebiliyor. Arkadaşlarınızla 4 kişilik bir tenis maçı yapacaksınız. Herkes kumandaları elinde ayakta ekranın karşısına geçiyor. Kolunuzu havada sallayarak ekrandaki karakterinize servis attırıyorsunuz.

Arkadaşınız hafif yana eğilip elindeki raketle yani kumandayla servisinizi karşılıyor ve maç başlıyor. Oyunu bizzat yaşayacaksınız. Oyun konsolu siparişinizle birlikte gelen "Wii Sports" adlı hediye oyunun içinde ise 5 farklı spor oyunu bulunuyor (Tenis, beyzbol, boks, bowling ve golf).

Nintendo Wii'nin mevcut kanalları nelerdir?

Fotoğraf kanalı.
Mii kanalı.
Hava durumu kanalı.
Haber kanalı.
İnternet kanalı.
Wii alışveriş kanalı.

Bu kanalların çoğu internete bağlı olan Wii lerde kullanılabilir. Kanal sayısının ise ileride artması bekleniyor.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç