MySpace nedir?

İnternet'in gelişmesiyle birlikte web projelerinede oldukça önem verildi. Artık herkes istediği bir şeyi kolayca internetten arayarak satın alabiliyor. Globalleşmeyi sağlayan araçlardan biriside internet'tir.

İnternet sayesinde bir web sitesi tüm ülkelere hizmetler verebilmektedir. Büyük internet projelerine yapılan yatırım karşılığını hemen alıyor. Değerli internet projeleri sahiplerine neredeyse hiçbir zaman kaybettirmiyor.

İnternet sayesinde insanlar hem maddi hemde manevi isteklerine çareler bulabiliyor. Bilgisayarlar insanları asosyalliğe sevk ediyor. Bu başlık altından yola çıkan arkadaşlık siteleri sizlere dünya'nın her yerinden arkadaş yada sevgili bulmayı vaad edebiliyor.

Myspace; 2003 yılında Thomas Anderson ve Chris DeWolfe tarafından Abd'nin Santa Monica, California eyaletinde yayın hayatına başlamış, sanal ortamda iletişim ve arkadaşlıklar kurulabilen kişisel profillerin, blogların, grupların, resimlerin, müzik ve videoların barındırılabileceği bir sosyal servisidir.

Myspace'in sahibi "Specific Media" şirketidir. Myspace dünya çapında bir servis sunmaktadır. Myspace'in önemli diğer kişileri Ceo'su "Tim Vanderhook" ve ortağı "Justin Timberlake" dir.

Myspace'in 2013 yılındaki değeri 20 milyon dolardır. Myspace'in 200 çalışanı bulunmaktadır. Myspace kazancını AdSense gibi reklamveren şirketlerden sağlamaktadır.

Myspace hizmetlerini kullanabilmek için üyelik şarttır. 2013 yılı haziran ayı itibariyle 50 milyon kayıtlı kullanıcısının olduğu bilinmektedir.

Myspace ziyaretçilerine 14 dilde hizmet sunmaktadır.

Myspace 30 Haziran 2011 tarihinde Specific Media tarafından satın alınan internet sitesi 30.000.000$ bedel ile el değiştirmiştir.

Myspace'in önemli avantajlarından biride facebook yada twitter profilinizle siteye girebilmenizdir.

Myspace ayrıca henüz ünlü olmamış grup ve şarkıcıların yararına bu genç sanatçı adaylarına herhangi bir ücret vermeden şarkılarını siteye yükleyip büyük kitlelere sunma imkanı verir.

Myspace bölümleri

1. Müzik

2. Video

3. Arkadaşlar

4. Radyo

Myspace alexa istatistikleri

Aşadağıdaki istatistikler 25.06.2014 tarihine aittir.

1. Dünya'nın en iyi 1,021. internet sitesidir.

2. Abd'nin en iyi 416. internet sitesidir.

3. Siteden hemen çıkma oranı %56.80'dir.

4. Bir ziyaretçi Myspace'de günlük 3.02 sayfa gezmektedir.

5. Bir ziyaretçi Myspace'de 2 dakika 26 saniye geçirmektedir.

6. Myspace'in bayan ziyaretçileri erkek ziyaretçilerden daha fazladır.

7. Myspace'in ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğu okula gitmektedir.

8. Myspace ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğunu sırasıyla Abd, Hindistan, Birleşik Krallık, Fransa ve Rusya'dan almaktadır.

Dış bağlantılar

Myspace resmi internet sayfası

Myspace üyelik sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç