Metin2 pvp nedir?

Metin2 pvp, bir oyunun (metin2) özel sunucu ile server sahibi tarafından yayınlanması ve oyuna açık kılması ile oluşan özel veri tabanlı oyunlar kümesidir. Sadece metin2 değil silkroad, Knight vs. gibi bir çok oyunun pvp serveri mevcut durumdadır. Başka bir deyişle kısa zamanlı hızlı gelişen online mmorpg oyunlarıdır. PvP: Player versus Player yani oyuncu oyuncuya karşı demektir. Bu anlamda oyunlar sıkça farklılık gösterse de belirli alanların dışında düşman taraftan oyuncuların saldırılarına açıksınız demektir.

Ya da Level 15 ten sonra da bu kural geçerli olabilir ama temelde her gördüğünüz düşman taraf oyuncusuyla savaşabilmek için girebileceğiniz sunucu türüdür. VPS (Virtual Private Server / Sanal Sunucu) Metin2, Knight vb. oyun serverinizi kurmaya yarar. Oyuncu kapasitesine göre alanın yükseltilmesi gerekebilir. PVP serverlar, oyun piyasasını fethetmiş durumda. Hatta öyle ki, büyük server olarak nitelendirilern serverlerin 20000 kullanıcısı bulunmakta. PVP serverlar sayesinde, oyuncuların kendi zevklerine göre oynayabilecekleri yeni alternatifleri oluyor.

Aynı zamanda hosting firmaları ve server sahipleride maddi gelir elde etmiş oluyor. Yani sadece bir oyun diyerek geçmemiz yanlış oluyor. Sırf bu işten binlerce kişi kazanç elde edip, eğleniyor. Şuan bile oyunun dosyalarını satın alıp, hosting kiralayarak kendi PVPserverınızı kendi keyfinize göre ayarlayıp, açabilirsiniz. Kısaca özetleyecek olursak; PVP serverlar, yasal olmayan ve oyun dosyaları değiştirilmiş, eğlence ve sohbet amaçlı serverlardır. Ufak bir araştırmayla istediğiniz oyunun PVP serverını bulabilirsiniz.

Metin2 Pvp sunucuların cazip gelmesinin en temel nedeni oyunun daha kolay oynanabilirliği olarak özetlenebilir. Metin2 sunucularındaki oyunun oynanabilirliğine göre daha çekici gelen özel pvp sunucular kısa zamanda büyük bir yoğunluğun adresi olmayı başarmıştır. Özellikle pvp sunucularda oynayan oyuncuların metin2 forumlarında yaptıkları kısa tanıtımlar ve oyun ile ilgili verdikleri dikkat çekici unsurlar diğer oyuncularında kısa süre içerisinde pvp sunuculara akın etmesini kolaylaştırdı.

metin2 pvp

Pvp sunucularda oynayabilmek için oynanmak istenen pvp sunucusunun giriş dosyalarına gereksinim duyulmaktadır. Bu dosyalar ile birlikte Metin2 pvp sunucularda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Metin2 PVp Kurulum ile ilgili dökümantasyon ilgili web sitesi tarafınca hazırlanmış olarak sunulmaktadır. Ancak dökümanın yabancı dilde olmasından dolayı bir çok oyuncu kurulum yapmakta büyük sıkıntı çekmektedir. Bu konuda daha önce kurulum yapmış kişilerden destek alınması sorunsuz bir şekilde pvp sunucularda oynamanız açısından faydalı olabilir. Azda olsa türkçe anlatımların varlığıda bir nebze olsun oyunculara yardımcı olmaktadır.

Unutulmaması gerekilen bazı noktalardan bir taneside pvp sunuculardaki oyun yönetiminin sunucu sahiplerine ait olduğudur. Pvp sunucuların yaygınlaşmasının en büyük nedenleri arasında özel sunucuya oyuncu çekmek için oyunun kolaylaştırılmış olarak sunulmasıdır. Yani bir Metin2 pvp sunucu sahibi oyuncu çekmek için hemen hemen her türlü kolaylığı gerçekleştirmiş durumdadır. Dolayısı ile Metin2 pvp sunucularında oyun oynamak daha kolaydır. Bu da oyunculara cazip gelmekte ve büyük bir kitlenin pvp sunucu arayışına girmesine neden olmaktadır.

Metin2 pvp sunucularda bir karakteri geliştirmek ve item elde etmek normalden çok daha kolaydır. Orjinal sunucularda oynanan oyundaki zorluk oyuncuların bir süre sonra daha kolay olana yönelmesine neden olmuştur. Daha az kısıtlamanın getirildiği pvp sunucular son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ve popülerleşen konulardan biri haline gelmiştir. Şayet oyuncuların büyük bir kısmı önemli bir oranda pvp sunucularda vakit geçirmektedir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç