Lizin nedir?

Lizin (lysine) vücudun protein inşa etmek için ihtiyacı olan temel amino aitlerden biridir. Lizin (lysine) adlı amino asit, kritik vücut protein­lerinin yapımında hayati bir önem taşır. Büyüme, doku ona­nım ve antikorların, hormonların ve enzimlerin üretimi için gereklidir. Lizin (lysine) adlı amino asit, kritik vücut protein­lerinin yapımında hayati bir önem taşır. Büyüme, doku ona­nım ve antikorların, hormonların ve enzimlerin üretimi için gereklidir.

Herpes simplex enfeksiyonunun (ateş ve soğuk algınlığı uçuklan) ortaya çıkmasını azaltmada ve önlenmesinde yar­dımcı olur. Daha iyi bir konsantrasyonu destekler. Enerji üretimi için gerekli yağ asitlerini tam olarak kul­lanır. Kalsiyumun emilimine yardım eder. Osteoporozun önlenmesine ve tedavisine yardım eder. Doğurganlıkla ilgili bazı sorunları iyileştirmeye yardım eder.

Herpes simplex enfeksiyonunun (ateş ve soğuk algınlığı uçuklan) ortaya çıkmasını azaltmada ve önlenmesinde yar­dımcı olur. Daha iyi bir konsantrasyonu destekler. Enerji üretimi için gerekli yağ asitlerini tam olarak kul­lanır. Kalsiyumun emilimine yardım eder. Osteoporozun önlenmesine ve tedavisine yardım eder. Doğurganlıkla ilgili bazı sorunları iyileştirmeye yardım eder.

lizin

Yeterli dozlarda alındığında bu aminoasidin herpes virüsünün gelişmesini yavaşlatması veya durdurmasının yanı sıra virüs kopyalanmasını engellediği bilimsel olarak bilimsel olarak birçok deneyde kanıtlandı. Virüs kopyalanması, virüs geliştiğinde büyük sayılarda çoğaldığında olur. Çalışmalar gösterdi ki lizin takviyeleri herpes ve uçuk nöbetlerinin sıklığını ve yoğunluğunu azaltabilir.

Lizin içeren bir takviye C vitamini, biyoflavonoid (kanama önleyici) ve çinko gibi başka besin maddeleriyle birlikte alınırsa sonucun daha somut olması muhtemel, klinik deneylerde bunların tedavi zamanını iyileştirip nöbetlerin sıklığını azalttığı kanıtlandı. Bu besin maddeleri birlikte tutarlı bir şekilde etki eder ve lizinle nöbetleri bastırıp cildi güçlendirir. Biyoflavonoidleri atlamayın çünkü başka besin maddeleriyle sinerji oluşturup vücut tarafından daha etkin şekilde kullanılmasını sağlarlar. Biyoflavonoidlerin de nöbet başlamadan durdurmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç