Kyani nedir?

Kyani “güçlü ilaç” anlamına gelir ve yerel Alaska dilinden gelen bir kelimedir. Kyani, 2005 yılında kurulmuş ve şuan 57 ülkede faaliyette olan ve bu sayıyı gittikçe artıran bir besin takviyesi firmasıdır.

Besin takviyesi sektörüne giriş yapmayı planlayan Kyani, kuruluş aşamasında besin takviyesi sektörünün %85’inin network marketing kanalını kullandığını görmüş fakat bu sektörün distribütörlere çokiyi şartlar sunmadığını dikkate alarak çok daha başka kurallarla sektöre girmiştir.

Kyani’de stok, ortak bulma ve satış yapma zorunluluğu yoktur. 13 gelir kapısı sunan Kyani, tüm şirketlerin çalışma stilinden uzak, insana değer veren bir ticaret sistemi kurguladığını belirtmektedir. 2005 tarihinde Idaho’da kurulmuştur. Şirket 4 adet bilim adamından bir Bilim Kurulu oluşturmuş ve bu kişilerde insan sağlığına birçok katkısı olan 3 adet ürün üretmiştir.

Bu ürünlerden ilki vücudumuzda çok önemli işler yapan nitrik oksidi, vücudumuza doğal yollardan ürettiren bir sıvı ekstrattır. 1998 yılında nitrik oksidin vücudumuzdaki yararlarını ispatlayan 3 doktora Nobel Tıp Bilim Ödülü verilmiştir. Nitrik oksit, tıp camiasında “yaşam molekülü” olarak bilinmektedir. Kyani ürünleri, Nitro, Sunrise ve Sunset olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzersiz bu 3 ürünle sağlık üçgeni sunan Kyani, milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye pazarında yerini almıştır.

Kyani iş modeli nedir?

Kyani Türkiye bir doğrudan satış firması olarak, doğal gıda takviyelerini insanlara sunduğu gibi; Kyani’nin kendi web sitesi üzerinden ya da bireysel olarak Kyani ürünlerini satışa sunmak isteyen bağımsız distribütörler için fırsat sunmaktadır. Ayrıca yatırımlarını ürün kalitesini her daim bir üst seviyeye taşıma ve distribütörleri ödüllendirmede kullanmaktadır.

Firma bir ürünün satış ve pazarlamasını gerçekleştirebilmek için, o ürün hakkında bilgi sahibi olunmasından çokürünün bizzat pazarlayıcısı tarafından deneyimlenmiş olması gerektiği ilkesine bağlı olarak hareket eden Kyani; bünyesinde barındırdığı insanların ürünü öğrenerek değil, bizzat deneyerek anlatmalarına olanak sağlamaktadır. Bundan dolayı, Kyani ürünlerinin insan bedeni üzerindeki etkileri vaatlere değil deneyimlenmiş gerçeklere dayandığını belirtmektedir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç