Knox nedir?

Knox; Samsung tarafından üretilen akıllı cep telefonlarında bulunan can sıkıcı bir güvenlik sisteminin adıdır.

Knox nasıl yükleniyor?

Andorid işletim sistemli Samsung akıllı cep telefonlarının Android 4.3 güncellemesini yüklemesiyle telefonlara yüklenmektedir.

Knox'un amacı nedir?

Knox güvenlik sisteminin amacı akıllı cep telefonunuzun güvenliğini bir tık öteye taşımak zararlı yazılımlardan kişisel bilgilerinizi korumaktır.

Knox nasıl çalışıyor?

Belirlediğiniz knox şifresiyle telefonunuzda ikinci bir oturum açılıyor. Bu oturumda yaptığınız şeyler, girdiğiniz internet siteleri, çektiğiniz resim ve videolar, kaydettiğiniz hatırlatmalar vb. gibi tüm bilgiler bu oturumda kalıyor ve şifre ile korunuyor. Telefonunuzun normak oturumuna dönmek istiyorsanız Anasayfa butonuna tıklamanız yeterlidir.

Knox nasıl yüklenir?

Telefonunuzu Android 4.3 sürümüne yükselttiğiniz zaman uygulama telefonuza gelir yada Android 4.3 sürümüne sahip bir telefon alırsanız telefonunuzda hazır bulunur. Knox'u kurmanız için knox simgesine dokunarak onu açmanız gerekmektedir. Kurulum için gerekli dosyalar indirilip kurulum adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Knox'un yol açtığı sorunlar

1. Akıllı telefonunu rootlamak isteyenlere sorunlar yaşatması,

2. Akıllı telefonuna yeni rom yüklemek isteyenlere  sorunlar yaşatması,

3. Sayacın sıfırlanamıyor oluşu.

Knox nasıl kaldırılır?

1. yöntem; Telefonunuzu wipe - factory reset yaptıktan sonra isterseniz knox'u yüklemezsiniz. Bu işlemi yapmadan telefonunuzun yedeğini alın. Wipe - factory reset yaptıktan sonra telefonunuzda duran Knox uygulama butonuna hiçbir şekilde basmayınız.

2. yöntem;  Öncelikle telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Knox uygulamasını açıp "Ayarlar" kısmına girin. Knox'u Kaldır seçeneğini seçin. Knox'u kaldırırken telefonunuz size bilgileriniz yedeklemek isteyip istemediğinizi soracak önceden yedeklediğiniz için ok butonuna dokunun. Sizden knox şifreniz istenecek şifrenizi girip devam et butonuna dokunun. Son olarak Sonraki butonuna dokunup knox'un kaldırılması işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç