Jw player nedir?

JW player, açılımı Jeroen Wijering's flv player olan, internette en yaygın şekilde kullanılan flash video player'dır. Ücretsiz olarak kullanılabileceği gibi ücretli lisans sahibi olunarak birçok eklentisi ve skini kullanılabilmektedir. Wordpress, joomla, drupal gibi popüler cms sistemleri için hazırlanmış birçok video eklentisinde de kullanılmaktadır.

E-posta listesine kaydolursanız sık sık verilen lisans ücreti indirim kuponlarından da faydalanılabilmektedir. Player sitenizde video oynatmanıza yarayan bir video oynatıcısıdır. Başta mp3, flv gibi birçok uzantıyı desteklemektedir. JW Player’in en güzel özelliklerinden biri de Youtube videolarını sadece video linki ile oynatmasıdır.

Hatta bu videoyu Facebook’ta paylaştığınızda playerdan dolayı video olarak çıkar. Jw Player günümüzde en çok kullanılan “Flash Video Player”. Bu playerı kendi sunucunuzda göstererek 10'dan fazla video sitesinden direk URL ile videoları çekebilir ve kendi oynatıcınızda yayınlayabilirsiniz.

Diğer pek çok "flash video player" göre artısı yakınlaştırmayı desteklemesidir. Mesela firefox'ta jw player kullanan bir yayın, ya da video izleniyorsa, söz konusu videonun büyüklüğü sizi tatmin etmiyorsa ama tam ekran da izlemek istemiyorsanız sayfayı yakınlaştırdığınızda video'nun boyutu da büyümektedir.

JW player sayesinde yapabilecekleriniz sadece düz bir media playerdan daha başkadır. Bir flash player ekleyebileceğiniz gibi silverlight player, destop player ve resim oynatıcısı gibi bir çok ek kütüphaneleri sitesinden indirebilirsiniz. Ek olarak bu playerlara bir sürü eklenti mevcuttur. Bu eklentiler sayesinde video oynamadan önce reklam izletebilir veya paylaşım sitelerine bağlantı sağlaya bilirsiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç