Java ee nedir?

Java EE (Java Enterprise Edition), Web tabanlı kurumsal online uygulamaları geliştirmek, oluşturmak ve dağıtmak için Java merkezli bir ortam, bağımsız bir platformdur.

Java EE, birçok Java Standard Edition (Java SE) bileşeni içerir. Java EE platformu, çok katmanlı, Web tabanlı uygulamaları geliştirmek için bir takım hizmetler, API'ler ve protokollerden oluşur.

Java EE milyonlarca kullanıcılı çok büyük yazılım (Web) projeleri için kullanılır, java EE’nin bir çok teknolojisi vardır, bu yüzden kendi düzeyindeki dillere göre öğrenilmesi biraz daha zordur.

Java EE ne işe yarar?

Java EE, standartlaştırılmış, yeniden kullanılabilir modüler bileşenler oluşturarak ve katmanın birçok programlama yönünü otomatik olarak işlemesini sağlayarak uygulama gelişimini basitleştirir ve programlama ve programcı eğitimi ihtiyacını azaltır.

Kurumsal bir geliştiriciyseniz Java EE gerekir. Dağıtılmış uygulamalarını yazmak kolay değildir ve yalnızca kendi iş mantıklarını yazmanıza da yardımcı olur. Ara katmana yönlendirilmiş mesaj ve adlandırma ve yönetim hizmetleri gibi güvenilir kurumsal sınıf hizmetlerini sunmanızı sağlar.

Yüksek verimlilikte çözüm gereksinimleri olduğu için kurumsal geliştiricilerin Java EE kullanması yararlıdır.

Java EE avantajları nelerdir?

Avantajlar; standartlar ile çalışmak, kurumsal uygulama geliştirme olanakları, geniş kullanıcı desteği, geniş kurum desteği sunmaktadır. Dezavantajları ise; öğrenim zorluğu ve seçim zorluğu olarak bilinir.

Dış bağlantılar

www.java.com

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç