Icq nedir?

ICQ en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımıdır. Peki, IRC'den farkı nedir?

Öncelikle sizin bir sunucu tanımlamanız gerekmez. Program siz bir ayar yapmaya gerek kalmadan bir sunucu üzerinden bağlantı kurar. İkincisi, herkese açık bir ortamda değil, sadece kendi arkadaşlarınızla sohbet edersiniz. ICQ'yu ilk kurduğunuzda size bir UIN numarası, yani ICQ kimlik numarası verilir ve isminiz ICQ veritabanına eklenir. Gerek arkadaşlarınızın ICQ numarasını alarak, gerek ICQ'da isim, e-posta adresi gibi kriterlerle arama yaparak arkadaşlarınızı ICQ listenize eklersiniz. Ondan sonra Internet'e bağlıyken ICQ size bu listede kim Internet'e bağlı ve ICQ programı açık gösterir. Yani sohbet odalarında rasgele buluşmak, arkadaşlarınızı aramak yerine ne zaman sohbete uygun olduğunu anında görebilirsiniz. Listeden arkadaşınızı seçip ona mesaj gönderebilirsiniz veya Sohbet (chat) penceresi açıp sohbet edebilirsiniz. Hatta listenizdeki birden fazla kişiyi sohbete katma olanağınız vardır. Bu sırada karşınızdakine dosya gönderip alabilirsiniz, çeşitli uygulamaları, oyunları birlikte oynayabilirsiniz.

ICQ'nun dünyada milyonlarca kullanıcısı vardır. Bunun dışında, ICQ kadar popüler ve gelişmiş olmasa da microsoft Messenger, AOL Instant Messenger, msn Messenger, Yahoo! Messenger gibi başka anında haberleşme yazılımları da vardır.

Kendinize ait kişisel bilgileri yayınlayarak sizinle sohbet etmek isteyecek kişilerin aranızdaki ortak noktaları bulmalarını sağlayabildiğiniz gibi, siz de yayınlanan profillerden sohbet etmek isteyeceğiniz kişiler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca tarayıcınızdaki giriş sayfasını en güçlü portal’lardan biri olan ICQ'ye ayarlayabilirsiniz.

Yeni Bir ICQ numarası almak için zorlanmanda gerekmiyor tek yapman gereken programı indrip kayıt olman...Yeni bir ICQ numarası aldım ama tanıdığım kimsede ICQ yok demeyin !!! ICQ ile İstediğiniz Bölge, Ülke ve şehirde tarama yapabilir yeni tanışmalara imkan açabilirsiniz...
Bence hemen bir deneme yapın belki de dönüm noktanız olabilir.

ICQ adınızı ve elektronik posta adresinizi bildirmenizi isteyecektir. Sadece başkaları tarafından bilinmesinde sakınca görmediğiniz bilgileri verin. Diğer şahıslar bu bilgileri görecektir. Elektronik posta adresinizi bilinmesi zorunlu (parolanızı kaybetmeniz durumunda) olmakla birlikte elekronik posta adresinizin başkaları tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç