Harlem shake nedir?

Gangnam Style şarkısı tüm dünyada milyonlar tarafından sevilerek izlendi her şeyde olduğu gibi Gangnam Style şarkısı'da popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştı tam o sıralarda  Amerikalı müzik yapımcısı Harry Rodrigues tarafından 23 Ağustos 2012'de youtube'a yüklenen Harlem shake adındaki parça bir anda meşhur oldu.

Youtube'da meşhur olan şarkılardan biri olan Harlem Shake tüm dünyada tanınır ve sevilir hale gelmişti. Değişik ritmi ve çılgınca dans şekliyle oldukça sevilen bu dans türü akımın popülerleşmesiyle birlikte okulda, evde, sinemada, otobüste, ofiste klipler çekilmeye başlanmış ve hızla popülerleşmiştir.

Harlem shake dansı

20 Ocak 2013 tarihinde Filthy_Frank ismiyle tanınan bir blogcu lateks kıyafetler giymiş dört kişinin Harlem shake şarkısı ile birlikte dans edişini youtube'ye yüklemesiyle "Harlem shake dansı" popülerleşmeye başladı.

Harlem shake dansı nasıldır?

Harlem shake dansında şarkıyla birlikte vücutun gövdesi, el ve kolların istemsiz bir şekilde sallanmasına dayalı bir danstır.

Harlem shake dansı nerede başlamıştır?

Harlem, ABD kenti New York'un bir bölümüdür. Salsanın ve birçok dans akımının doğduğu söylenen Harlem bölgesinde Harlem shake'ın başladığı sanılıyor. Harlem'de 1981'de ortaya çıkan bir danstır.

Harlem shake rekoru

7 Şubat'ta hiimrawn isimli YouTube kullanıcısı siteye online video prodüksiyon firması Maker Studios'un ofisinde geçen bir Harlem Shake versiyonu yükledi. Bu video yüklenir yüklenmez büyük üne kavuştu ve bir hafta içinde 7.4 milyon tık aldı. Bu videodan sonra Harlem Shake videolarında bir patlama yaşandır. Artık herkes buna benzer Harlem Shake videosunu çekip youtube'a yüklemeye başladı.

Dış bağlantılar

En iyi 10 Harlem Shake Videosu

Filthy_Frank adlı kullanıcının Harlem Shake Videosu

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç