Google glass nedir?

Google glass; "Google" ve "Glass" kelimelerinden oluşur. Google bildiğiniz gibi dünyanın teknoloji devi ve dünya'nın bir numaralı arama motorunun sahibidir. Glass ise Türkçe'de "Gözlük" anlamına gelmektedir.

Google glass yani Google gözlük normal bir gözlüğün son teknolojik yeniliklerde donatılması sonucu ortaya çıkmış müthiş bir icattır.Google glass ile akıllı telefonlarla yapabildiğiniz pek çok şeyi yapabilmektesiniz. Google glass sesli komut sistemi ile çalışmaktadır.

Google glass'ın şaşırtıcı özelliklerinde biride yüz ve kıyafet tanıma özelliği, yani yüzünü unuttuğunuz bir kişi kıyafetlerinden tanıyabileceksiniz. Google glass ile sosyal medyadaki hesaplarınıza bağlanarak paylaşımlar yapabilir, hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

Google glass teknolojiyi bir adım ileriye taşıyor ve bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Google glass'ın halen geliştirilmeye ihtiyacı var çünkü eksik yönleride bulunmaktadır. Google glass'ın tehlikeli yanlarıda bulunmakta. Örneğin biri sizin gizli tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı çekerek gizliliğinizi ihlal edebilir.

Google glass ile yapabilecekleriniz

1. Fotoğraf çekebilirsiniz,

2. Video çekebilirsiniz,

3. Navigasyon olarak kullanabilirsiniz,

4. İnternette arama yapabilirsiniz,

5. Bir ürünün barkodundan onun fiyatını öğrenebilirsiniz,

6. Ödeme yapabilirsiniz,

7. Mesaj gönderebilir,

8. İstediğiniz kişi arayabilirsiniz,

9. Yemek tarifi isteyebilirsiniz,

10. Ortamla ilgili anlık bilgiler alabilirsiniz,(Bulunduğunuz ortamın sıcaklığı, yüksekliği, eğimi vb. gibi.)

Google glass'ın teknik özellikeri

1. Android işletim sistemi

2. 16 Gb Hafıza

3. 1 Gb Ram

4. 1.2 Ghz çift çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemci

5. 5mp 720p kamera

6. Wifi, Gps, Bluetooth

Google glass'ın yapısı

Google glass esnek bir yapıya sahiptir. Yüzde rahat durması için tasarlanmış bir gözlük olan google glassın sağ tarafında komutların uygulanışın sunulduğu bir bölüm bulunuyor. Google glass çeşitli renk seçeneklerine sahip olarak piyasa sürüldü. Google glass camları olmayan bir çerçeve üzerine oturtulmuş durumdadır.

Google glass'ın fiyatı nedir?

ABD'de satışa çıkan google glass'ın fiyatı 1500$ civarındadır. Bu fiyat bu teknoloji için iyi bir fiyat olsada Google glass ileriki yıllarda dahada geliştirileceği için şimdilik bizce gereksiz bir yatırımdır.

Dış bağlantılar

Google nedir?

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç