Game booster nedir?

Öncelikle Game booster kavramının sözlükte ne anlama geldiğini inceleyelim. Game booster, Game ve Booster kelimelerinden oluşmaktadır. Game keliemesi Türkçe'de "oyun" anlamına gelmektedir. Booster ise Türkçe'de "hızlandırıcı, yükseltici, yardımcı" gibi anlamlara gelmektedir. Game booster kavramı Türkçe'de "Oyun hızlandırıcı" anlamına gelir.

Game booster'ın sözlükte ne anlama geldiğini öğrendikten sonra Game booster teriminin ne demek olduğunu, nasıl yapıldığını, kullanılan ve gerekli araçların neler olduğunu inceleyelim. Game booster; Bilgisayar oyunlarının kalitesine bilgisayarınız yetişemediyse oyunlarda takılmalar yaşamanız muhtemeldir işte burada game booster devreye girerek oyunları hızlandırdığını iddaa eden bir bilgisayar yazılımıdır.

Oyunlarda bilgisayar donanımları bazen yetersiz kalır ve oyun oynamak çok can sıkıcı bir hal alabilir. Game booster üreticilerinin açıklamasına göre bu ürün oyunları hızlandırıyormuş. Game booster dünyaca ünlü yazılım üreticisi IObit tarafından geliştirilmiştir.

Game booster özellikleri

1. Ücretsizdir.

2. IObit tarafından geliştirilmiştir.

3. Game booster İngilizce'dir.

4. Dil desteği bulunmaktadır.

5. Game booster 4.1 Mb büyüklüğünde bir yazılımdır.

6. Oyunları hızlandırmaya yarar.

7. Sistem Araçları kategorisi yazılımlarından biridir.

Game booster nasıl çalışır?

Game booster yazılımını bilgisayarınıza inidirip kurulumunu gerçekleştirin. Game booster yazılımını çalıştırın.

Yazılımda game drivers, disk cleanup, game defrag, system tweaks gibi bölümler mevcuttur.

Game drivers bölümü grafik kartınızın driverınızı güncelleyerek grafik kartınızdan daha iyi yararlanmanızı sağlamak içindir.

Disk cleanup bölümü diskinizdeki geçici ve kullanılmayan dosya ve artıkları temizleyerek hdd'nizde yer açarak bilgisayarınızı hızlandırma amacı taşır.

System tweaks gibi bölümlerde ise geçici olarak ram bellekte saklanan uygulamaları bellekten kaldırarak daha fazla belleğe yer açarak sistemi hızlandırmaya yarar.

Defrag bölümü parçalanmış hdd nizi içersindeki verileri birleştirerek bilgisayarınızı hızlandırma amacı taşır.

Game booster indir

Game booster yazılımını orjinal indirme linki olan şuradan indirebilirsiniz. Sayfadan işletim sisteminize uygun olanı indirmeyi unutmayın.

Game booster hangi işletim sistemlerini destekler

1. Win Xp

2. Win Vista

3. Win7

4. Win8

Game booster hakkında gerçekler

Game booster gerçekten bilgisayarınızı hızlandırmaz. Game booster başarılı bir isme sahip bir yazılımdır. Çocuklar programının ismine bakarak oyunları hızlandıracağına inanırlar ama hayal kırıklığına uğracaklardır. Game booster'ın sıradan sistem araçları yazılımlarından hiçbir farkı yoktur. Game booster eski bilgisayarınızı son teknoloji oyunları oynanacak bir bilgisayar haline getirmez sadece bilgisayarınızı biraz daha hızlanmasına imkan sağlar.

Üzülerek son sözümü söylüyorum ki gerçekten son oyunları takılmadan oynamak istiyorsanız yeni bir bilgisayar almak yada bilgisayar parçalarınızı upgrade etmekten başka çareniz yoktur.

Dış bağlantılar

Game booster resmi internet sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç