FLV player nedir?

FLV uzantılı (Flash Video) dosyaları izlemek için gerekli olan programdır.

Görüntü kalitesi düşük bir formattır ancak az yer kapladığından ötürü online yayın aktarımlarında, internette çok sık kullanılmaktadır. Günümüzde internet üzerinde izlediğimiz dizi veya filemlerin hemen hemen hepsi flv formatında sizlere aktarılmaktadır. Flv videoları Fddshow veya k-lite paketlerinden biri kurulduktan sonra windows Media Player ile de izlenebilir.

Ücretsiz sürümü de bulunan JW Player, websitelerinde en çok kullanılan FLV playerlardan biridir: http://www.longtailvideo.com/ Kendi bilgisayarınızda flv dosyalarını oynatmak için ise yine ücretsiz olan açık kaynak kodlu en gelişmiş FLV Player olarak VLC Player' ı önerebiliriz.

Flv Player’ın sade tasarımı ile yüksek performans vermektedir. MPEG, 3GP, MP4, WMV, TOD, AVI, ve M4V gibi formatlarıda oynatabilmektedir. Ayrıca DVD ve CD’leri de oynatma özelliği bulunmaktadır. FLV Player sadece video oynatmayıp ses dosyalarını da oynatmanıza, listeler oluşturmanıza olanak sağlar.

Arayüzünün sadeliğinin yanısıra programın alt bölümünde ihtiyacınız olan tüm menüler bulunmaktadır. Program ile ilgili ayarlara ulaşmak istediğiniz zaman ana ekran üzerinde iken farenizin sağ tuşuna tıklayarak FLV Player ayarlarına ulaşabilirsiniz. FLV Player ile ekolayzır, bas gibi ses ayarlamalarını yapabilir, çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

FLV Player, İnternet üzerinden herhangi bir uygulama gibi indirilebilir. Fakat bu programı diğer uygulamalar ile birlikte indirme olasılığı da bulunmaktadır. Çoğu zaman bu program, insanlar bedava ve ortak amaçlı yazılımları indirdiklerinde karşılarına çıkmaktadır, yani bu nedenle sertifikalı olmayan programları bilgisayarınıza kurarken çok dikkatli olmalısınız. FLV Player bir defa sisteme girdi mi, başlangıç ve önceden belirlenmiş olan arama motorunu değiştirir.

Eğer siz de bilgisayarınızda ticari içerikli pop-up uyarılar görür ya da tarayıcı yönlendirmelerine mağruz kalırsanız, bilgisayarınıza bu potansiyel olarak istenmeyen programın girmiş olup olmadığını öğrenmek için bilgisayarınızı kontrol etmelisiniz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç